U wybrzeży Xiangshui w Chinach powstaje morska farma wiatrowa o mocy 202 MW. 

Elektrownia będzie zwiększać lokalną strukturę energetyczną i generować znaczne korzyści społeczne i gospodarcze. Planowane zakończenie inwestycji to 2016 rok.  Szacuje się, że przyczyni się ona do zmniejszenia emisji CO2 o 389,085t zastępując energię elektryczną wytwarzaną z użyciem paliw kopalnych energią z OZE.
 
Projekt będzie obejmował zainstalowanie turbin wiatrowych o mocy 3 MW i 4 WW posadowionych głębokich fundamentach. Łącznie będzie ich 55.  Każda turbina będzie miała wysokość 90 m. Średnica wirnika to 113. Instalacja będzie się składać z 55 turbin wiatrowych 3 MW i 4 MW. Głębokość wody w obszarze realizacji inwestycji waha się między 8m i 12m. Za budowę podstacji transformatorowej dla elektrowni odpowiedzialna będzie firma ABB. 
 
ABB dostarczy podstację transformatorową dla elektrowni (220 kV) ramach umowy z China Three Gorges New Energy Corp. Firma będzie również dostarczać podstawowy sprzęt elektryczny, w tym transformatory, okablowanie i instalacje pomocnicze. Energia wyprodukowana siłą wiatru (napięcie 35 kV) będzie przekazywana do stacji transformatorowych na powierzchni ziemi (220kV). Taki system redukuje straty energii spowodowane przez transmisję na duże odległości.
 
W kwietniu 2015 r podpisano umowę na realizację inwestycji. Będzie realizowana w dwóch etapach. Etap I obejmuje prace fundamentowe oraz montaż 37 turbin  o mocy 4 WW każda, a etap II obejmuje posadowienie i instalację 18 turbin wiatrowych o mocy 3 MW każda 3 MW. Oczekuje się, że wszystkie 55 turbin wiatrowych zostanie zainstalowane do października 2016.
 
power-technology.com