W tym roku firma Stiebel Eltron świętuje 25 lat działalności w Polsce oraz 40lat pomp ciepła.

Prezes Zarządu Stiebel Eltron Andrzej Maciejewski (fot. GLOBEnergia)

Przedstawicieli firmy spotkaliśmy podczas targów Instalacje w Poznaniu. Udało nam się porozmawiać z prezesem zarządu Stiebel Eltron, Andrzejem Maciejewskim o 25-leciu firmy, o doświadczeniach w dziedzinie pomp ciepła, o planach na przyszłość, o życzeniach na dalsze lata pracy.
25 lat to wielki sukces, jak również wielkie wyzwanie, by ciągle zaskakiwać wysokiej jakości produktami, zadowalać klientów, a tym samym szanować energię i dbać o środowisko.
 
Stiebel Eltron posiada ponad 90-letnie doświadczenie w dziedzinie techniki grzewczej. Inwestuje w rozwój produktów, dostarcza na światowe rynki innowacyjne urządzenia, wysokiej jakości, o najniższych wymaganiach energetycznych.
 
Kilka zdjęć z wywiadu z prezesem zarządu Stiebel Eltron Andrzejem Maciejewskim. Cały wywiad już niedługo na naszym portalu i w GLOBEnergia HD!
 
Prezes Zarządu Andrzej Maciejewski odpowiada na pytania red. Anny Będkowskiej (fot. GLOBEnergia)
 
Wspólne zdjęcie – prezes Andrzej Maciejewski z redkacją: Anna Będkowska i Grzegorz Burek (fot. GLOBEnergia)
 
Podczas tegorocznych targów firma Stiebel pokazała urządzenie, które otrzymało Złoty Medal Targów INSTALACJE. Powietrzna pompa ciepła o symbolu WPL 25AC wykorzystuje technikę inwerterową. Kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda z funkcją chłodzenia aktywnego to idealne rozwiązanie dla osób ceniących komfort użytkowania oraz chcących zredukować koszty zużycia energii. 
 
Nieograniczony dostęp do darmowej energii słonecznej, która nagrzewa powietrze atmosferyczne pozwoliła marce STIEBEL ELTRON na stworzenie innowacyjnych pomp ciepła typu powietrze/woda, które według badań przeprowadzonych na rynku stają się bardzo popularne, stale notując wysokie wzrosty sprzedaży. Wielką zaletą produktu STIEBEL WPL 25AC jest mało problematyczna instalacja.
 
Woda grzewcza może być nagrzewana do temperatury zasilania +65°C (w momencie, gdy temperatura na zewnątrz nie przekracza -4°C) oraz +60°C (jeśli temperatura powietrza spada do -15°C). Parametry te umożliwiają bezproblemową współpracę pompy z instalacją grzejnikową. Pompa ciepła marki STIEBEL ELTRON umożliwia również chłodzenie budynku w okresie letnim. Jest  to możliwe dzięki odwróconemu obiegowi w obwodzie pompy, czyniąc produkt niezwykle uniwersalnym.
 
Źródło: GLOBEnergia