Relacja – Targi Modernizacji Budynków

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

glob energia300x100

Targi Modernizacji Budynków - premierowa edycja za nami

Energooszczędne i inteligentne budynki to przyszłość!

           
           Udowadniła to premierowa edycja Targów Modernizacji Budynków w Krakowie, zorganizowana pod koniec listopada. Przez dwa dni w stolicy Małopolski królowała tematyka inteligentnych budynków. Pod lupę wzięto taką tematykę jak: termomodernizacja, termoizolacja, budownictwo pasywne, niemal zero-energetyczne, efektywność energetyczną. Wystawcy prezentowali materiały i rozwiązania, które niewątpliwie stanowią przyszłość budownictwa.

1targi modernizacji
Fot. Targi w Krakowie Sp. z o.o.

- Przyjechałem by poznać nowe technologie w budownictwie. Tzw. inteligentna modernizacja i renowacja to kierunek rozwoju branży. Oferta na stoiskach była bogata. Podobał mi się też program i tematyka seminariów – mówił Jacek Wesołowski, zwiedzający ekspozycję.

           
          Targi Modernizacji Budynków w Krakowie to jedyna w Polsce specjalistyczna impreza targowa, będąca doskonałą platformą spotkań producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych -  inwestorów z fachowcami oraz  właścicieli nieruchomości z wykonawcami. Oprócz produktów na Targach prezentowano także usługi.

- Odnotowaliśmy duże zainteresowanie naszą ofertą. Odwiedzali nas instalatorzy, osoby zajmujące się pokrewnymi dziedzinami oraz osoby, które będą budować nieruchomości i są zainteresowane inteligentnymi systemami domowymi. Ludzie dopiero uczą się ich, ale widać, że są coraz bardziej popularne. Widzę, że doskonale sprawdza się formuła połączenia targów z seminariami – zauważa Marcin Apanasowicz z firmy DLJM System.


3targi modernizacyjne
Fot. Targi w Krakowie Sp. z o.o. 


Unikatowa wiedza ekspertów

           
         Patronem merytorycznym premierowej edycji Targów był Polski Instytut Budownictwa Pasywnego. Opracowany we współpracy z ekspertami Instytutu program seminaryjny obejmował zagadnienia z dziedziny technologii energooszczędnej, pasywnej oraz termomodernizacji. Uczestniczyli w nim przedstawiciele instytucji specjalistycznych, środowiska naukowego, branżowi specjaliści oraz praktycy z bogatym doświadczeniem.

- Przyznam, że nieco ryzykowaliśmy obecnością na pierwszej edycji Targów podejmujących tematykę modernizacji istniejących budynków. Wierzę, że te Targi przyniosą wiele korzyści nie tylko Małopolsce, ale także innym dużym miastom w Polsce. Widzimy duże zainteresowanie zwiedzających. Prelekcje z udziałem naszych ekspertów przyciągnęły więcej osób niż się spodziewaliśmy i dla wielu osób zabrakło miejsc! Targi są bardzo treściwe i niezwykle rozwojowe, dlatego z chęcią włączymy się w organizację II edycji tego wydarzenia – deklarował Łukasz Krzysztoń z Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Podczas Targów odbyły się dwie debaty, które podejmowały tematykę rozwoju budownictwa pasywnego w Polsce i Europie. W roli eksperta wystąpił  Günter Schlagowski.

- Jego obecność zagwarantowała wysoki poziom merytoryczny dyskusji. Budownictwo energooszczędne to niezwykle ciekawy temat ściśle związany z kierunkiem naszych studiów. Dlatego warto było przyjść i poznać nowe technologie – mówiła Agnieszka Paryś z Politechniki Krakowskiej.


2termo
Fot. Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Perfekcyjnie nowoczesne dachy

           
            Duże zainteresowanie wzbudził też Pokaz Sztuki Dekarskiej "Dobra Firma Dekarska". Eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy prezentowali różne technologie krycia dachów, m.in. dachówką ceramiczną, papą, a także wszystkie możliwe akcesoria dachowe - począwszy od okien połaciowych, poprzez rynny, folie dachowe, po stopnie kominiarskie i płotki przeciwśniegowe.

- Każdy mógł przyjść, dotknąć, wziąć narzędzia i samemu spróbować jak wykonuje się dach. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że odwiedziło nas tak dużo osób. Gościliśmy  wielu właścicieli nieruchomości, architektów, a także uczniów. Staraliśmy się zaprezentować pełen wachlarz alternatywnych rozwiązań dla dachów wykonanych ze starych, ciężkich materiałów – mówił Marek Tynka prezes Małopolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.


Targi idealnie trafiły w potrzeby

          Pierwsza edycja Targów Modernizacji Budynków pokazała, że na takie wydarzenie w Polsce branża budowlana czekała od dłuższego czasu.

- Cieszymy się, że nowe wydarzenie w kalendarzu spotkań targowych spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony wystawców i zwiedzających. To jedyna tak sprofilowana impreza w kraju, podczas której można poznać wszystko, co łączy się z tematyką inteligentnych budynków. Dzięki bogatej ofercie wystawców oraz ciekawym wykładom nasi goście mogli poznać najnowsze trendy w budownictwie oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat modernizacji, materiałów oraz technik wykonywania prac remontowych. Z pewnością wsłuchamy się w opinie uczestników i dołożymy wszelkich starań, aby druga edycja była ciekawsza i jeszcze bardziej udana – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.


Źrodło: Targi w Krakowie Sp. z o.o.