Tomasz Zubilewicz obierze kurs na wiatr!
Zaproszenie na Śniadanie Energetyczne w Technoparku Łódź

Z jaką prędkością może pędzić wiatr pół kilometra nad ziemią? Ile energii można pozyskać z jednego podmuchu? Jakie możliwości dają nam dzisiaj elektrownie wiatrowe? Na prezentację pierwszego w Polsce mobilnego urządzenia do pomiaru kierunku i prędkości wiatru – SODAR WindCollector 2, zaprasza 29 października o godz. 10 do Technoparku Łódź firma W4E Centrum Energii Wiatrowej

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

Kolejna odsłona Śniadania Energetycznego obejmie praktyczny pokaz działania innowacyjnego urządzenia SODAR WindCollector 2 oraz dyskusję o możliwościach wykorzystania nowych technologii i odnawialnych źródeł energii.  

SODAR jest nowym spojrzeniem na urządzenia do pomiaru prędkości i kierunku wiatru oraz temperatury na wysokościach od 0 do 500 metrów nad ziemią. Tego typu urządzenia są stosowane na całym świecie przez naukowców, wojsko, lotniska i przedsiębiorstwa energetyki wiatrowej. Zakup pierwszego w Polsce SODARu został częściowo sfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Innowacyjne urządzenie sprowadziła do Polski firma W4E Centrum Energii Wiatrowej, która od pięciu lat działa w branży energii odnawialnej.

Gospodarzem Śniadania Energetycznego będzie znany z telewizyjnych prognoz pogody redaktor Tomasz Zubilewicz, entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i nowych technologii.

Śniadanie Energetyczne odbędzie się w poniedziałek, 29 października o godz. 10 w Technoparku Łódź przy ul. Dubois 114/116. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.w4e.pl

Informacji udziela:
Paulina Tomczak
p.tomczak@w4e.pl
(42)-236-50-60
667-929-798