1. Testowane w najbardziej ekstremalnych warunkach

Jako technologia wybierana przez pionierów energii słonecznej, ogniwa marki SunPower oferowane przez Maxeon Solar Technologies mogą potwierdzić swoją niezawodność w najtrudniejszych warunkach. Technologia słoneczna SunPower Maxeon była oczywistym wyborem dla SolarStratos do zasilania energią pierwszego załogowego samolotu słonecznego, który dotarł do stratosfery. NASA wybrała ogniwa słoneczne SunPower Maxeon do budowy eksperymentalnych samolotów zasilanych energią słoneczną, wytwarzania energii w obiektach NASA, eksploracji pokrywy lodowej Grenlandii i testowania energii słonecznej dla bezzałogowych pojazdów zaprojektowanych do eksploracji planet takich jak Mars. Kompleksowa oferta paneli SunPower to imponująca gama rozwiązań, z których każde zostało zaprojektowane pod kątem optymalnej wydajności, maksymalnych oszczędności i długoterminowej niezawodności.

2. Bezkompromisowa wydajność, wyjątkowa wartość: linia SunPower Performance

Panele SunPower Performance zostały zaprojektowane zgodnie z innowacyjną technologią klejenia ogniw. Redundantne połączenia ogniw w modułach Performance zapewniają elastyczne ścieżki dla przepływu energii, minimalizując wpływ zacienienia oraz szansę zniszczenia ogniw. Przewodzące kleje, opracowane dla lotnictwa i kosmonautyki, wzmacniają połączenia ogniw, dzięki temu wytrzymują one obciążenia wynikające z codziennych wahań temperatury. Z kolei opatentowany enkapsulant dodatkowo chroni ogniwa modułów i minimalizuje degradację w wyniku czynników środowiskowych. Nic dziwnego, że panele SunPower Performance zostały uznane za najlepsze we wszystkich testach niezawodności przeprowadzonych w 2017 (Performance P17) i 2018 roku (Performance P19) DNV GL PV Module Scorecard. Podobnie jak inne serie modułów marki SunPower, te z linii Performance wyróżnią każdą instalację, dzięki wysmakowanej estetyce.

3. Zasadniczo inna i lepsza: linia SunPower Maxeon

Liczby, liczby, jeszcze raz liczby – to to co przemawia za niezawodnością linii SunPower Maxeon. SunPower Maxeon to zupełnie odmienna technologia o najwyższej wydajności i niezawodności popartymi najlepszą na rynku gwarancją . Elastyczna konstrukcja ogniw słonecznych SunPower Maxeon eliminuje 86% przyczyn zniszczeń. Miedziana podstawa ogniw słonecznych SunPower Maxeon sprawia, że są odporne na wilgoć i korozję, dlatego idealnie nadają się do instalacji w regionach nadmorskich. Dzięki innowacyjnej technologii, wspomniane moduły generują więcej energii niż konwencjonalne moduły fotowoltaiczne, dostarczając do 35% więcej energii z tej samej przestrzeni w ciągu pierwszych 25 lat oraz do 34% więcej mocy niż konwencjonalne panele w wysokiej temperaturze.

4. Lepszy produkt, Lepsza gwarancja

Panele marki SunPower od Maxeon Solar Technologies wyróżniają się w branży 25-letnią gwarancją na moc, produkty i serwis. Każdy moduł został zaprojektowany pod kątem optymalnej wydajności, maksymalnych oszczędności i długoterminowej niezawodności. Wszystko zostało poparte zaawansowanymi testami i danymi terenowymi z ponad 35 milionów paneli marki SunPower rozmieszczonych na całym świecie. Wybierając moduły SunPower od Maxeon Solar Technologies zapewniasz sobie wyższą gwarantowaną moc wyjściowa niż w przypadku konwencjonalnych modułów fotowoltaicznych: do 92% w 25 roku zarówno dla rozwiązań mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Ponadto przez 25 lat inwestorzy mogą liczyć na ochronę w przypadku wad produkcyjnych i materiałowych, a także bezproblemową naprawę, wymianę lub zwrot kosztów za uszkodzony panel.

5. Moduły fotowoltaiczne przyjazne środowisku

Podczas gdy na rynku trwa wyścig na moce wytwórcze, Maxeon Solar Technologies to marka, która nie zapomina o zrównoważonym rozwoju. Panele prądu stałego SunPower Maxeon (DC) były pierwszymi na świecie panelami słonecznymi, które uzyskały prestiżowy certyfikat Cradle to Cradle – programu oceniającego produkty i materiały pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia, ludzi i środowiska oraz zapewniający ich zrównoważoną produkcję. Maxeon Solar Technologies jest pierwszym producentem przyjętym do programu Declare Label, co oznacza przejrzystość firmy pod względem ilości energii zużytej związanej z produkcją, sposobu wytwarzania produktów oraz informacji o materiałach źródłowych, miejscu produkcji, oczekiwanej długości życia i możliwości recyklingu.

Chcesz sprawdzić moduły fotowoltaiczne SunPower Performance? Skontaktuj się z dystrybutorem w Polsce: www.soltec.pl

Soltec

Dystrybutor komponentów fotowoltaicznych