Produkcja paneli fotowoltaicznych Violet Power powinna rozpocząć się w drugim kwartale 2021 r.. Pełna zdolność produkcyjna zarówno ogniw jak i paneli fotowoltaicznych ma wynieść po 500 MW do końca 2021 r.

50 lat gwarancji!

Na panele produkowane przez Violet Power ma przysługiwać aż 50 lat gwarancji. Firma zamierza zrewolucjonizować przemysł PV dzięki własnej produkcji wysokowydajnych ogniw słonecznych w technologii IBC (Interdigitated Back Contact). Producent zastosuje „obwód elastyczny” łączący ogniwo z modułem i technologię termicznej obudowy z tworzywa sztucznego w konfiguracji szkło/szkło. Sprawność ogniwa IBC “ZEBRA” ma wynosić 24%.

Ogniwa powstaną we współpracy z niemieckim centrum badawczo-rozwojowym ISC Konstanz.

Ogniwo zebra, źródło: pv-tech

Wyniki badań nad modułem wskazują na niższe straty na linii moduł – ogniwo, zmniejszoną degradację przez cały okres eksploatacji i wyższą odporność na wnikanie wilgoci. Takie rezultaty były podstawą do możliwości oferowania przełomowej niezawodności panelu, która przenosi się również na niższe koszty LCOE.

Uznanie gwarancji

Panele fotowoltaiczne w technologii IBC przejdą przez Program Kwalifikacji Produktów PV Evolution Labs (PVEL) (PQP). PQP to kompleksowy, rygorystyczny system testów, który ocenia niezawodność i wydajność modułów fotowoltaicznych i jest dobrze znany z corocznego raportu „Karta wyników niezawodności modułów fotowoltaicznych”, który jest punktem odniesienia dla testów niezawodności modułów.

Ślad węglowy

Firma zamierza różnicować swój ślad węglowy dzięki wykorzystaniu energetyki wodnej we wszystkich procesach produkcyjnych od polikrzemu, wafli, aż do produkcji ogniw i modułów. Działalność w zakresie wafli będzie prowadzona we współpracy z północnoeuropejskim producentem posiadającym bezpośrednie połączenia z REC Silicon.

Produkcja paneli PV

Pierwszy, najnowocześniejszy zintegrowany zakład produkcyjny Violet Power będzie zlokalizowany w Moses Lake w stanie Waszyngton. Początkowo celem start-upu jest produkcja ogniw IBC i modułów o mocy 300 MW na bazie ogniw ZEBRA. Wstępne plany przewidują 500 MW produkcji ogniw i modułów do końca 2021 r.. Taki poziom produkcji może zapewnić nawet 500 miejsc pracy. W przyszłości firma planuje zwiększyć produkcję do 1 GW.

Jak powiedział Desari Strader, prezes i założyciel Violet Energy, powiedział, firma Violet Power jest gotowa do przywrócenia światowej klasy lidera w produkcji energii słonecznej w Stanach Zjednoczonych, gdzie narodziła się ta technologia.

Źródło: pv-tech.org

Redakcja GLOBEnergia