500 zł miesięcznie zamiast 180 zł – rachunek za prąd w 2023! Dopłaty do węgla – przegląd redakcyjny

Jak mogą wyglądać nasze rachunki za prąd w przyszłym roku? Czy dopłaty do węgla to dobry pomysł? Jakie urządzenie może pomóc w ustabilizowaniu sieci elektroenergetycznych? Ciekawe rozwiązanie jako alternatywa dla zakupu pompy ciepła - zapraszamy na Przegląd Redakcyjny!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Przez Polskę przetacza się kryzys popandemiczny i fala skutków wojny w Ukrainie. Jednym z nich jest wzrost cen energii elektrycznej. Choć odbiorcy indywidualni obecnie mają do czynienia z wysokimi cenami energii jedynie pośrednio poprzez ceny produktów i usług, to od 1 stycznia 2023 roku będą obowiązywały nowe taryfy na energię dla gospodarstw domowych. Jak może kształtować się rachunek za prąd w przyszłym roku i dlaczego będzie tak wysoki? Sprawdź w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

Jak walczyć z wysokim napięciem w sieci?

Jednym ze sposobów na uniezależnienie się od rosnących cen prądu jest własna mikroinstalacja fotowoltaiczna. Fotowoltaice zaufał już milion Polaków! Niestety tak duże zainteresowanie domowymi instalacjami słonecznymi, choć bardzo pozytywne, uwidoczniło problemy sieci niskiego napięcia w Polsce. Czy da się coś z nimi zrobić? Okazuje się, że mogą posłużyć do tego specjalne urządzenia - sprawdź jakie!

Dopłaty do węgla

Podwyżka cen energii elektrycznej, to nie jedyna podwyżka, z którą powinny się liczyć polskie gospodarstwa domowe. Polskę i całą europejską wspólnotę czeka wyjątkowo ciężka zima. Ceny węgla sięgają rekordowych poziomów. W odpowiedzi na wysokie ceny, rząd zapowiada dopłaty do węgla. Czy to dobry pomysł? Na to pytanie odpowiadamy w najnowszym odcinku.

Ciekawa alternatywa dla zakupu pompy ciepła

Inwestycja w pompę ciepła w dalszym ciągu dla wielu inwestorów może stanowić spore wyzwanie pod względem finansowym. Czy rozwiązaniem tego problemu może być leasing pompy ciepła? Gdzie można spotkać takie oferty? Ile to kosztuje? Odpowiedzi znajdziesz w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym. Oprócz tego - odpowiedzi na Wasze komentarze. 

Artykuły opublikowane na Portalu Globenergia oraz ogólną sytuację na rynku energii omawiają Grzegorz Burek - Redaktor Naczelny Globenergia oraz Bogdan Szymański - Wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.