7 Konferencja Fronius System Partner już za nami!

To były naprawdę nadzwyczajne dwa dni! Wartościowe prelekcje, wyjątkowi goście specjalni, przedstawiciele najlepszych firm instalacyjnych w Polsce, targi zdominowane przez profesjonalistów i dziesięciolecie Fronius Polska. Poznaliśmy też najlepsze Referencje 2022 z falownikami Fronius. Sukces przedsięwzięcia zwieńczyła rekordowa frekwencja. Konferencja odbyła się w dniach 24-25 listopada w Hotelu Radisson Blu w Sopocie.

Zdjęcie autora: Fronius Polska

Fronius Polska

Rozwiązania dla fotowoltaiki, inteligentne rozwiązania i zarządzanie energią

Spotkania rozpoczęły się z rozmachem. Zaraz po powitaniu uczestników przez Macieja Pilińskiego, Managera Sprzedaży Solar Energy Fronius Polska, swoje przemówienie wygłosił gość specjalny z Fronius International - Markus Rieder, Head of Sales Management w dziale Solar Energy, który opowiedział o zrównoważonym rozwoju w produkcji na europejskich przykładach. 

Specjaliści rozmawiali również o zmianach w prawie, wpływie na środowisko, marketingu, logistyce i technicznym wsparciu sprzedaży. Wymieniali się wiedzą o nowoczesnych narzędziach i rozwiązaniach w branży fotowoltaicznej nie tylko od strony instalacyjnej, ale też projektowej. 

Ze względu na okrągłą rocznicę - dziesięciolecie Fronius Polska - nie zabrakło też spotkania o charakterze analitycznym, porównawczym i nieco nostalgicznym. O tym, jak to było dziesięć lat temu rozmawiali Damian Kiersten, Prezes Zarządu, Verena Huber, Managerka Sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią i Maciej Piliński. Uczestnicy mieli również okazję do wysłuchania wciągającej i merytorycznej prelekcji Andrzeja Guły, Prezesa Polskiego Alarmu Smogowego. Gościem specjalnym był podróżnik i społecznik Jan Mela, który podzielił się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat zarządzania sukcesem. 

Andrzej Guła
Andrzej Guła

Konferencja była bardzo udana. To niezmiernie budujące spojrzeć w przeszłość i zobaczyć jak bardzo firma rozwinęła się na przestrzeni ostatnich 10 lat. Tegoroczna ilość praktycznej wiedzy i dostępnych materiałów była ogromna. Z pewnością każdy, kto angażował się w wykłady i debaty wyniósł z tych spotkań całą masę praktycznych wskazówek

mówi Maciej Piliński

Najlepsze Referencje 2022

Podczas konferencji nastąpiło ogłoszenie zwycięzców w konkursach na najlepsze referencje 2022, w trakcie którego nagrodzono aż 11 firm w 5 kategoriach. W „Instalacji PV z Wattpilotem” nagrodę zdobyły kolejno: 3 miejsce Eovia Piotr Beer; 2 miejsce ML System +; 1 miejsce Dom-serwis Małgorzata Bębenek. W „Zarządzaniu energią” 3 miejsce zdobyła firma SUNONE Piotr Mikos; 2 miejsce greenOn.pl; 1 miejsce Sun Invest. W „Instalacji komercyjnej” 3 miejsce należało do Eko-Solar; 2 miejsce Bison Energy; 1 miejsce Podwójna Energia. W tej kategorii wyróżnienie zdobyła firma Sunergo. W kategorii: „Najlepszy użytkownik platformy Solar.SOS” zwyciężyła firma Soleko Polska, a w kategorii „Najlepsze zdjęcie” firma Brewa.

Dom Serwis Fronius
1 miejsce Dom-serwis

Po niezwykle emocjonującym finale konkursu przyszedł czas na masę śmiechu i zabawy, którą rozpoczął występ polskiego mistrza stand-upów Rafała Paczesia. Następnie na uczestników czekał pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu mistrzów Polski i Europy oraz pokaz tańca towarzyskiego.

Drugi dzień poświęcony był w całości na targi, podczas których można było porozmawiać z wykonawcami i instalatorami, wymienić się spostrzeżeniami czy obejrzeć sprzęt, z którego korzystają. 

Organizatorem technicznym konferencji była agencja marketingowo-PR-owa Grupa PRC Holding.