JinkoSolar odpowiedzialne będzie za dostarczanie do Południowych Chin modułów fotowoltaicznych, które przeznaczone będą na duży projekt rozproszonych instalacji dachowych.

Koordynatorem projektu jest CSE – China Southern Power Grid Synthesis Energy. Firma dostarczy w sumie moduły o mocy aż 80 MW! Dotyczy to projektu rozpowszechnienia korzystania z energii słonecznej w prowincji Guangdong i Hainan.
Firma Jinko ma wyłączność w tym projekcie. Pierwsze dostawy są już w drodze.
Xiande Li, prezes JinkoSolar powiedział: „Jesteśmy optymistycznie nastawieni do rozwoju rozproszonych projektów solarnych w Chinach przy silnym wsparciu Krajowej Administracji Energii.(NEA)”.
NEA publicznie oświadczya, że zamierza wspomóc przemysł solarnyw Chinach. Przypomnijmy, że ogólny cel instalacji nowych mocy w energetyce słonecznej w Chinach w 2015 roku został skorygowany do 17,8 GW. CSE która jest zależna od jednego z największych państwowych przedsiębiorstw użyteczności publicznej w Chinach skupia się na rozwoju odnawialnych źródeł energii i oszczędności energii.
JinkoSolar w pierwszym kwartale 2015 osiągnęła moc produkcyjną na poziomie 703.5MW. Do Chin sprzedano w tym czasie aż 38% produkcji.
Źródło: PV-Tech.org, pv-magazine.com