Jinko Solar, jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie ogłosił, że dostarczył do X-ELIO, wiodącej firmy zajmującej się rozwojem, budową i eksploatacją instalacji fotowoltaicznych, 950 MW swoich wysokowydajnych modułów Cheetah, do zainstalowania w różnych projektach w Hiszpanii i Meksyku.

Z 950 MW, które mają zostać w sumie zainstalowane, 575 MW paneli fotowoltaicznych zostanie wykorzystanych w 12 lokalizacjach w Hiszpanii, a ponad 375 MW będzie rozmieszczone w dwóch różnych lokalizacjach w Meksyku. 118 MW zostanie zainstalowane w Veracruz,a 257 MW w Navojoa.

„Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie X-ELIO, jednego z najbardziej profesjonalnych i doświadczonych deweloperów i inwestorów w branży fotowoltaicznej” – powiedział Kangping Chen, dyrektor generalny JinkoSolar.

Uczestnictwo w projekcie pozwoliło na znaczne zwiększenie udziału Jinko na hiszpańskim i meksykańskim rynku fotowoltaicznym w tym roku.

O X-ELIO

X-ELIO jest wiodącą firmą zajmującą się rozwojem, budową i eksploatacją instalacji fotowoltaicznych. To firma mocno zaangażowana w redukcję gazów cieplarnianych i walkę ze zmianami klimatu. X-ELIO zbudowało ponad 1,6 GW mocy w fotowoltaice, a obecnie działa 41 elektrowni słonecznych. Firma ma wyjątkową pozycję do tworzenia wartości w świecie, który w coraz większym stopniu wymaga czystszych źródeł energii.

O Jinko

JinkoSolar jest jednym z największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów słonecznych na świecie. Dystrybuuje i sprzedaje swoje rozwiązania i usługi zróżnicowanej międzynarodowej bazie klientów w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chile, Południowej Afryce, Indiach, Meksyku, Brazylii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii i inne krajach i regionach.

Roczne moce produkcyjne JinkoSolar to 14,5 GW dla płytek krzemowych, 9,2 GW dla ogniw słonecznych i 15 GW dla modułów fotowoltaicznych według stanu na 30 września 2019 r.

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych