ABB, szwajcarska firma z branży elektroniki przemysłowej, odnotowała pierwszy od blisko dwóch lat wzrost dochodu kwartalnego w czwartym kwartale 2016 roku, jak również zwiększenie transakcji finansowych w całym 2016 roku.

Szeroki zakres biznesu firmy oznacza zróżnicowane wyniki na głębszym poziomie. Biznes związany z fotowoltaiką – dotyczący przede wszystkim inwerterów – jest obszarem, któremu ABB poświęca więcej uwagi.

Raport finansowy podaje, że „sektory: ładowania pojazdów elektrycznych, PV oraz jakości energetycznej są przeniesione z Dywizji Napędów i Automatyzacji Produkcji do Dywizji Produktów Elektryfikacji”, co może pomóc w „odświeżeniu” nowego działu, zaś ten poprzedni odnotuje zysk.

firma ABB

ABB przeniosła swój biznes związany z PV do nowego działu, co przyczyni się do zwiększenia dochodowości firmy, źródło: PV Magazine

W czwartym kwartale zeszłego roku, Dywizja Napędów i Automatyzacji Produkcji, która obejmowała inwertery PV, zanotowała 3%-owy spadek w zyskach w stosunku do poprzedniego kwartału, podczas gdy Dywizja Produktów Elektryfikacji nie doznała żadnych zmian.

Jakiego rodzaju rzeczywiste korzyści tego typu zmiana może przynieść, jeśli chodzi o inwertery oraz systemy ładowania pojazdów elektrycznych, pozostaje na tym etapie niejasne. Niemniej firma stwierdziła, że na wyższym poziomie – w USA oraz w Chinach, które to rynki mają największy udział w biznesie związanym z inwerterami ABB- pojawiają się pozytywne sygnały ekonomiczne.

Opracowano na podstawie: PV Magazine