ABB sfinalizowała przejęcie Power-One

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

ABB

w miniony poniedziałek ABB stał się światowym liderem w najbardziej atrakcyjnym elemencie łańcucha wartości fotowoltaiki (PV).

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, oraz firma Power-One, czołowy producent rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, wydajnego przetwarzania mocy i zarządzania energią elektryczną, potwierdziły, że ABB sfinalizowała wcześniej zapowiadane przejęcie Power-One.

Ta transakcja sytuuje ABB w pozycji czołowego na świecie dostawcy inwerterów solarnych, które odgrywają kluczową rolę w przetwarzaniu energii słonecznej na prąd elektryczny i kontrolowaniu jego przepływu do systemu zasilania. Power-One posiada jedną z najbogatszych ofert inwerterów solarnych na rynku, od rozwiązań przydomowych po aplikacje dla zakładów użyteczności publicznej, oraz globalny profil produkcji. Dysponuje również portfolio rozwiązań dla energetyki, które jest bliskie działalności biznesowej ABB. Power-One zatrudnia prawie 3500 osób, głównie w Chinach, we Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Słowacji.

„Przejęcie Power-One rozszerza nasze biznesy energii odnawialnej i kreuje duże szanse do stworzenia odpowiednich wartości dla naszych klientów, pracowników i udziałowców” – powiedział prezes ABB, Joe Hogan. „Połączenie Power-One i ABB jest w pełni zgodne z naszą strategią na rok 2015 i kreuje światowego gracza, działającego na skalę umożliwiającą skuteczne konkurowanie na rynku. Miło nam powitać na pokładzie pracowników Power-One”.

„Z przyjemnością dołączamy do rodziny ABB i spoglądamy we wspólną przyszłość” – powiedział Richard J. Thompson, prezes Power-One. „Wspólnie możemy skuteczniej zająć się rosnącym na całym świecie zapotrzebowaniem na innowacyjne rozwiązania w zakresie energii odnawialnej oraz wzmocnić naszą wiodącą rolę na światowym rynku. ABB jest właściwym partnerem i to jest idealny moment dla naszych firm, aby połączyć siły”.

Wiodące portfolio dla sektora energetyki i automatyki, globalna obecność i organizacja serwisowa, czynią z ABB naturalnego gracza na rynku fotowoltaiki. Od wielu lat ABB dostarcza swoje rozwiązania na ten rynek. Inwertery solarne to jedna z najszybciej rozwijanych technologii w energoelektronice, wymagająca znacznych nakładów w obszarze Badania i Rozwoju (R&D). W 2012 roku ABB zainwestowała w sumie około 1,5 mld USD w Badania i Rozwój.

„Połączenie tych dwóch odnoszących sukcesy firm przyczyni się znaczącego, napędzanego przez odpowiednie wartości wzrostu, opartego na globalnym zasięgu, wysokiej jakości i przywództwie technologicznym” – powiedział Ulrich Spiesshofer, dyrektor Dywizji ABB Napędy i Automatyzacja Produkcji. „Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie udanej współpracy”.

Źródło: ABB