AE Solar umacnia pozycję na rynku

Dążymy do umocnienia pozycji naszych modułów fotowoltaicznych na światowym rynku. Chcemy pozostać zaufanym i niezawodnym globalnym dostawcą energii, który zapewni klientom długoterminowe korzyści – powiedział Alexander Maier, założyciel i dyrektor generalny AE Solar.

Firma dąży do osiągnięcia swoich celów poprzez ścisłą współpracę z międzynarodowymi partnerami, a także stosowanie odpowiedzialnych i innowacyjnych metod działania.

Nowa fabryka w Turcji

Aby jeszcze bardziej poszerzyć zakres swojej działalności w branży fotowoltaicznej, pod koniec kwietnia 2021 r. AE Solar otworzy kolejną fabrykę w Kayseri w Turcji. Fabryka powstanie między innymi dzięki utworzeniu spółki joint venture z Energate Corp, światowym liderem energetycznym z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży energetycznej. Na koniec roku moc nowego obiektu przekroczy 1 GW. Biorąc pod uwagę gruzińską fabrykę o mocy 500 MW, AE Solar stanie się największym producentem modułów fotowoltaicznych poza Chinami. Nowa fabryka umożliwi firmie rozszerzenie swojej sieci dystrybucji i zwiększy obecność na rynkach PV. Firma będzie kontynuować ekspansję w Turcji i Stanach Zjednoczonych, a także w Europie, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Z trzema zakładami produkcyjnymi – dwoma w Europie o łącznej mocy produkcyjnej 1,5 GW/rok i jednym w Azji o mocy produkcyjnej powyżej 1 GW/rok, łączne możliwości produkcyjne AE Solar przekroczą 2,5 GW/rok.

Moduły z nowej fabryki

Nowa fabryka AE Solar w Turcji będzie produkować moduły fotowoltaiczne z ogniwami w rozmiarach M6 (166 x 166 mm), M10 (182 x 182 mm) i M12 (210 x 210 mm). Fabryka będzie w pełni zautomatyzowana do produkcji paneli od 5 BB do 12 BB.

Moduły Eclipse od AE Solar to elegancka seria zoptymalizowana do zastosowań mieszkaniowych. Zapewnia wyjątkową wydajność i rentowność, przy zachowaniu wszelkich walorów estetycznych. Panele są wykonane w kolorystyce gładkiej czerni, co jest doskonałym wyborem na dach dla rodzin, które chcą podkreślić klasykę i elegancję w swoim otoczeniu.

Ultra-czarna seria Eclipse to najnowsza ewolucja w naszej wiodącej w branży mapie drogowej pod względem estetyki i wydajności. Większość naszych klientów z Europy chce, aby ich dach wyglądał szykownie, klasycznie i ostro. Dlatego zdecydowaliśmy się na masową produkcję nowej serii Eclipse, która odpowiada naszym klientom premium – powiedział Alexander Maier, założyciel i dyrektor generalny AE Solar.

Warto wspomnieć, że stosunkowo niedawno, firma AE Solar nawiązała ścisłą współpracę z Wietnamem i od września 2020 r. sprzedała w tym kraju 511 MW modułów PV.

ae solar

alternative energy