AIKO i Solfinity podpisują umowę dystrybucyjną na rynek polski

Düsseldorf, 1 grudnia, 2023 – AIKO podpisało umowę z firmą Solfinity, wiodącym polskim dystrybutorem fotowoltaiki i systemów magazynowania energii, na dostawę innowacyjnych, wysokowydajnych modułów ABC (All Back Contact) na rynek polski i europejski. Solfinity jest pierwszym oficjalnym dystrybutorem AIKO w Polsce. 

Zdjęcie autora: AIKO
Zdjęcie autora: AIKO

AIKO

Podziel się

Współpraca obu firm została oficjalnie ogłoszona na targach Solar Solutions w Düsseldorfie. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć moduły AIKO ABC nie tylko na stoisku AIKO, ale również w przestrzeni wystawienniczej Solfinity. 

Moduły ABC AIKO mają najwyższą wydajność (24%) spośród modułów produkowanych komercyjnie. Są one oparta na innowacyjnej technologii ABC typu N firmy AIKO, która eliminuje straty spowodowane możliwym zacieniem złączy i zapewnia minimalistyczny czarny wygląd.

„W AIKO kładziemy duży nacisk na budowanie długoterminowej i korzystnej współpracy z naszymi partnerami. Umowa pomiędzy AIKO a Solfinity to fantastyczna szansa, która uwolni potencjał produktów ABC i kompleksowych rozwiązań AIKO w Polsce. Jesteśmy pewni, że Solfinity odniesie sukces w poszerzeniu naszego zasięgu, maksymalizując korzyści, jakie oferuje energia słoneczna dla zrównoważonej przyszłości” – skomentował Dyrektor Sprzedaży AIKO CEE, Łukasz Przygucki.

„Cieszymy się, że kolejny raz jako pierwsi w Polsce zapewniamy naszym klientom dostęp do nowoczesnej technologii. Śledzimy światowe trendy i systematycznie rozszerzamy naszą ofertę o producentów, których produkty wyróżniają się innowacyjnością, niezawodnością i solidnością wykonania. Moduły AIKO niewątpliwie spełniają te wymagania, dlatego też zdecydowaliśmy się na ich dystrybucję. Jesteśmy pewni, że błyskawicznie zdobędą zaufanie naszych klientów” – mówi Jacek Cudny, Dyrektor Zakupów w Solfinity.

„Fotowoltaika rozwija się w Polsce w szybkim tempie, a polscy konsumenci otwarci są na innowacje i najnowocześniejsze technologie. Jesteśmy przekonani, że polscy klienci docenią zarówno wysoką wydajność, jak i estetykę naszych modułów.” – dodaje Wojciech Kwaśniak, Senior Business Development Manager CEE & the Balkans, AIKO.

Firma AIKO została wyróżniona najważniejszymi międzynarodowymi nagrodami za swoje moduły słoneczne ABC. W 2023 roku otrzymał nagrodę Intersolar Award i Red Dot Product Design Award.