Aktualne informacje z rynku pomp ciepła – już jutro FORUM POMP CIEPŁA online!

Dane z rynku pomp ciepła w Polsce i Europie. Wszystko co trzeba wiedzieć o programie Moje Ciepło. Czynniki chłodnicze, modernizacje systemów i hybrydowe rewolucje oraz wielki panel dyskusyjny firm wykonawczych - już 17 maja o godzinie 10:00 rusza Forum Pomp Ciepła - pierwszy raz w formule online!

Zdjęcie autora: Anna Będkowska

Anna Będkowska

Redaktor prowadzący GLOBEnergia

Spotkania w ramach Forum Pomp Ciepła mają już dość długą historię. Od 15 lat, regularnie spotykamy się z Państwem, z przedstawicielami producentów, dystrybutorów, firmami wykonawczymi, projektantami i inwestorami rozmawiając o pompach ciepła. Forum Pomp Ciepła jest więc najstarszą w Polsce imprezą poświęconą stricte tym urządzeniom grzewczym. Teraz nadchodzi nowe - otwieramy się na spotkania online!

Zainteresowanie i frekwencja na ostatnim spotkaniu w ramach Forum Pomp Ciepła przerosła nasze oczekiwania i na prośbę słuchaczy otwieramy cykl spotkań w formule online.  Co Wy na to?  Oglądajcie nas już 17 maja - start od godziny 10:00, a rejestracja jest wymagana. 

Forum pomp ciepła online - o czym porozmawiamy?

Pierwsza część spotkania to prelekcja na temat programu Moje Ciepło. 

Rafał Kułak z NFOŚiGW opowie o programie pod kątem przygotowania inwestycji i dokumentów do złożenia wniosku. 

Małgorzata Smuczyńska z PORT PC (EHPA) przedstawi najnowsze dane z rynku pomp ciepła w Polsce, ale również jakie są perspektywy rozwoju rynku pomp ciepła w Europie. 

Przedstawiciele producentów pomp ciepła opowiedzą o hybrydowej rewolucji a więc o hybrydowych pompach ciepła, o czynnikach chłodniczych i aktualnych zmianach w prawie i ich wpływie na rynek urządzeń grzewczych oraz o modernizacjach systemów i rozbudowie istniejących instalacji o pompy ciepła:

  • "Hybrydowa rewolucja" na rynku urządzeń grzewczych Kamil Rdzanek Immergas
  • Czynniki chłodnicze - wpływ na rynek urządzeń Stanisław Glodny Panasonic
  • Jak dobrać pompę ciepła do istniejącego budynku? Daniel Nowak NIBE

Na koniec, głos oddamy przedstawicielom firm wykonawczych. Do udziału zaprosiliśmy:

  • Władysław Grodniewicz z firmy Solgen
  • Aleksander Juraszek, właściciel firmy Instalex
  • Krzysztof Mrowiński, właściciel firmy ekoKomfort Mrowiński

Gościnnie wystąpi również Dawid Pantera z firmy Viessmann.

Zapytamy ich o kwestie przygotowania budynku do modernizacji pod pompę ciepła. Zainteresujemy się również rynkiem gruntowych pomp ciepła. Omówimy zmiany w rozporządzeniu f-gazowym, odniesiemy się też do obecnej sytuacji geopolitycznej, porównany zainteresowanie pompami ciepła rok temu i dzisiaj. Sprawdzimy, czy podwyżki cenowe, które dotknęły pompy ciepła i obecna inflacja wstrzymały zapotrzebowanie na pompy ciepła czy raczej nastąpił lub następuje wzrost zapotrzebowania na te produkty. 

Ciekawi też jesteśmy jak zmienia się profil klienta na pompy ciepła i jak oczami firm wykonawczych wygląda realizacja programu Czyste Powietrze oraz czego spodziewają się po programie Moje Ciepło. 

Jak nas oglądać?

FORUM POMP CIEPŁA online - EDYCJA MAJ 2022

DATA: 17 maja 2022

GODZINA: 10:00 - 12:30

REJESTRACJA: TUTAJ

STRONA WWW:  https://wydarzenia.globenergia.pl/forum-pomp-ciepla-online-maj-2022/

Do zobaczenia !