Konsumenci w USA zaoszczędzą ponad $ 62 miliardów dolarów rocznie, unikając emisji dwutlenku węgla, równoważnej prawie użytkowaniu 50 mln samochodów.

Dla wielu rodzin zima przychodzi wraz z dużym miesięcznym rachunkiem za energię – głównie za ogrzewanie i oświetlenie. Jednak dzięki programowi Departamentu Energii określającemu standardy urządzeń Amerykanie płacą coraz mniejsze rachunki za energię. Ta inicjatywa przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej produktów, których używamy na co dzień. 

 

Standardy te, obecne w około 65 różnych rodzajach produktów,  ustalają minimalny poziom efektywności energetycznej, jakie muszą spełniać produkty sprzedawane w kraju lub importowane do Stanów Zjednoczonych, jednocześnie zmniejszając obciążenia regulacyjne dla producentów. Departament Energii współpracuje z producentami i innymi zainteresowanymi stronami w celu ustanawiania i aktualizowania tych standardów, nadążając za nowymi technologiami energooszczędnymi trafiającymi na rynek.

Produkty objęte tymi normami to wiele rzeczy znajdujących się w naszych domach, od oświetlenia, ogrzewania i chłodzenia, do wyposażenia kuchni i pralni. Efektem jest duża poprawa efektywności, oszczędność energii oraz innowacje technologiczne. Na przykład, typowa nowa lodówka używa obecnie trzy czwarte energii mniej niż jej odpowiednik w 1973 roku, oferując 20 procent większą pojemność i niższą o połowę cenę. W sumie daje to ponad 300 $ oszczędności rachunków za energię każdego roku w typowym gospodarstwie domowym, a miliardy oszczędności w całym kraju.

Stany Zjednoczone podjęły szczególnie istotny postęp od 2009 roku, ze zobowiązaniem prezydenta Obamy w celu wyeliminowania zaległości niedokończonych porozumień i utrzymania federalnych standardów na bieżąco. Dzięki tym wysiłkom oczekuje się, że konsumenci zaoszczędzą ok. $ 60 miliardów dolarów na rachunkach za media między 2009 i 2030 rokiem, przy redukcji zanieczyszczeń środowiska związkami węgla o prawie 3 mld ton do 2030 r.
Krajowe standardy urządzeń i wyposażenia są nieocenione dla konsumentów, branży i naszej planety.

Źródło: http://energy.gov