Lisa Jackson, Wiceprezes Apple ds. Środowiska, Polityki i Inicjatyw Społecznych ogłosiła przynależność Apple do inicjatywy w poniedziałek, 19 września, podczas trwającego w Nowym Jorku, USA, Climate Week, czyli wydarzenia, będącego platformą komunikacji stron: politycznej, biznesowej i społecznej na rzecz niskoemisyjnej generacji energii elektrycznej.

„Firma Apple zdecydowała się zaangażować, aby osiągnąć 100% wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych i jest szczęśliwa, że staje w szeregu z innymi firmami, które podjęły wysiłki w tym samym kierunku. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy podzielić się, jaką pracę na rzecz wprowadzania energii odnawialnej do łańcucha dostaw już wykonaliśmy i oczekujemy współpracy z RE100, aby wspierać politykę czystej energii na całym świecie” – mówiła Jackson.

Lisa Jackson podczas Climate Week w Nowym Jorku

Wiceprezes Apple, Lisa Jackson, przekazuje informacje o dołączeniu do inicjatywy RE100 i zobowiązaniach dostawców Apple do wykorzystania energii z OZE, źródło: Apple

Apple już teraz w 100% ze źródeł odnawialnych swoją działalność zasila w Stanach Zjednoczonych, Chinach i 21 innych krajach. W 2015 r. 9% energii wykorzystywanej przez firmę pochodziło z OZE.

Firma nieustannie inwestuje w wysokiej jakości projekty, które przyczyniają się do realizacji wspomnianego celu. Wiceprezes ogłosiła, że Apple zakończyła budowę najnowszej inwestycji w branży OZE – 50MW farmy solarnej w Arizonie. Apple nad farmą fotowoltaiczną współpracowało z lokalnym zakładem Salt River Project. Generowany tam prąd zasili działające w skali globalnej centrum danych Apple w Mesa, Arizonie, którego zapotrzebowanie energetyczne jest równe zapotrzebowaniu na energię 12 000 domów jednorodzinnych.

50MW farma fotowoltaiczna Apple w Arizonie

50 MW farma fotowoltaiczna Apple w Mesa, Arizona, USA, źródło: Apple

Podczas konferencji Jackson poinformowała również o działaniach Apple na rzecz wsparcia producentów, z których usług korzysta Apple. W sumie dostawcy Apple do końca 2018 r. zobowiązali się pozyskiwać 1.5 mld kWh rocznie z OZE na rzecz produkcji dla firmy, co jest równoważne ilości energii elektrycznej  wykorzystywanej w ponad milionie chińskich domów.

Źródło: Apple, Climate Week NYC

Opracowanie: redakcja GLOBEnergia

Zdjęcie główne: iPhone 7 Plus, źródło: Apple