Aquarea Designer – dobierz pompę ciepła online!

Zdjęcie autora: Panasonic

Panasonic

heating & cooling solutions

Panasonic przechodzi na online!

Firma Panasonic oferuje różne formy wsparcia dla specjalistów z sektora urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych. Jedną z nich jest program Panasonic Aquarea Designer, który od niedawna jest dostępny również w wersji online. Dzięki niemu projektanci, instalatorzy i dystrybutorzy HVACR, mają możliwość skorzystania z programu z każdego miejsca na świecie i z każdego urządzenia. Nie ważne czy korzystają z laptopa, tabletu, czy smartfona - nie muszą pobierać programu na urządzenie. Nie ma również potrzeby, aby się logowali! Wystarczy, że skopiują link i wkleją go do przeglądarki.

Jak skorzystać z programu w wersji online?

Aquarea Designer to program, dzięki któremu każdy projektant, instalator czy dystrybutor może dobrać właściwą do danego zastosowania pompę ciepła Panasonic z serii Aquarea. Może również oszacować oszczędności w stosunku do innych źródeł ciepła oraz obliczyć emisję dwutlenku węgla.

Dostęp do programu w wersji online jest możliwy po zalogowaniu do Panasonic Pro Club lub
za pośrednictwem bezpośredniego linku do AQUAREA Designer.

Nowości!

Pierwszą nowością wprowadzoną w programie jest oczywiście umożliwienie użytkownikom zdalnego dostępu - bez konieczności logowania. Oprócz tego, Panasonic wprowadził jeszcze kilka innych nowości! Wśród nich można wymienić wprowadzenie przez firmę szeregu domyślnych i aktualizowanych danych. W starszej wersji programu, użytkownik musiał samodzielnie skonfigurować koszty różnych paliw, w tym ceny prądu. Było to kłopotliwe i pracochłonne. W nowej wersji online, takie dane jak koszty energii elektrycznej, koszty innych źródeł, poziom emisji CO2 są już wprowadzone domyślnie.

Kolejne ułatwienie to możliwość skorzystania ze skrótów do schematów hydraulicznych. Dzięki nim, instalator lub projektant, szybko i łatwo dopasują gotowy do wykorzystania schemat do wybranej przez siebie pompy ciepła. W procesie doboru pompy ciepła, użytkownicy mogą skorzystać również z dostępnych akcesoriów, które w jednym z ostatnich kroków wpływają na wybór schematu hydraulicznego. W nowej wersji, program prezentuje również SCOP dla zdefiniowanego zastosowania.

Gotowe projekty? Nic prostszego!

Program Aquarea Designer pozwala na szybkie i łatwe wykonanie projektów. Program uwzględnia zyski solarne, obliczenia zapotrzebowania na podstawie zużycia innego paliwa, wybór modelu pompy ciepła (Split, Monoblok, All in One), a także wybór akcesoriów takich jak zbiorniki buforowe i podgrzewacze CWU. Dzięki temu w łatwy sposób można wygenerować prosty i przejrzysty raport, schemat hydrauliczny oraz etykietę energetyczną. Program prowadzi użytkownika krok po kroku do zbudowania bazy danych tworzonego projektu. Pozwala na wygenerowanie raportu, który może zostać zapisany w formacie PDF.

Do wygenerowania raportu niezbędne są dane projektowe, takie jak:

  • zapotrzebowanie na ogrzewanie,
  • temperatura zasilania i powrotu czynnika grzewczego,
  • dane klimatyczne (z prostego menu rozwijanego), w tym temperaturę zewnętrzną,
  • rodzaj i pojemność zasobnika ciepłej wody użytkowej oraz jej zakładaną temperaturę.

Dowiedz się więcej!

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji skorzystać z programu Aquarea Designer, zarejestruj się do Panasonic Pro Club i uzyskaj dostęp do programu w wersji online!

Zobacz również