Ameryce udało się kontynuować rozwój gospodarki, jednocześnie chroniąc środowisko naturalne.

„Ameryce udało się kontynuować rozwój gospodarki, jednocześnie chroniąc środowisko naturalne” – tak prezydent Barack Obama w swoim przemówieniu do Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), mocno podkreślił wpływ rozwoju rynku energetyki słonecznej na poprawę klimatu, ściśle nawiązując w ten sposób do zbliżającej się Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu.

Zdaniem Obamy działania w sprawie zmian klimatycznych nie muszą ograniczać wzrostu gospodarczego. Więcej – TUTAJ

Jednak słowa Obamy nie dotyczą tylko gospodarki USA. Globalny rozwój ma swoje odzwierciedlenie również w Polsce. W naszym kraju nie brakuje światowych gigantów, którzy inwestują w rozwój energetyki słonecznej, dbając o polskie rynki lokalne. Znaną na całym świecie firmę Jinko Solar mogliśmy spotkać na warszawskich targach Renexpo. Lider branży solarnej realizujący założenia, o których tak szczegółowo mówił Obama, kieruje się na rozwój w Polsce i zaznacza swoją obecność konkretnym działaniem, mocno wspierając polską branżę OZE. Podczas tegorocznych targów Renexpo, firma została zwycięzcą w kategorii Innowacyjna Technologia: Fotowoltaika.

Zainteresowanie słowami Baracka Obamy ze strony takich firm widać po ich aktywności w mediach społecznościowych.

Firma Jinko Solar to oczywiście bardzo dobry przykład dla innych firm. Zatrudnia ponad 15 tysięcy pracowników. Posiada 5 zakładów produkcyjnych (w Malezji, Portugalii, RPA oraz 2 w Chinach), biura sprzedaży w 13 państwach (w Chinach, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Egipcie, Maroko, Kenii, Ghanie, Brazylii, Kostaryce i Meksyku), a także 11 oddziałów (w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Singapurze, Japonii, Indiach, RPA i Chile).

Czy takie podejście i czerpanie inspiracji do działania z przemówień i apeli władz się opłaca? W przypadku tej akurat firmy widać, że się opłaca.

Wczoraj pisaliśmy o tym, jak zmienia się sytuacja w czołówce dostawców modułów na świecie – Jinko Solar dynamicznie podnosi wskaźniki produkcji i wysyłki modułów. Wartość wskaźników zarówno w drugim i trzecim kwartale 2015 roku firma Jinko Solar podniosła odpowiednio z 3.3GW – 3.8GW za rok, na 4.0GW – 4.5GW. Takie podejście do rynku zmienia pozycję firmy i wynosi ją z piątego na trzecie miejsce w generalnym zestawieniu.

Źródło: GLOBEnergia Plus