Różnorodność modeli – wiele możliwości wykorzystania

Szeroki wybór mocy falowników BB ECO, jakie proponuje Bruk-Bet PV, pozwala na precyzyjne dobranie mocy falownika do generatora DC. W sprzedaży są urządzenia BBE-3-PL1, BBE-4-PL1 BBE-4.5-PL1, BBE-5-PL1, BBE-6-PL1, BBE-8-PL1, BBE-10-PL1 oraz BBE-12-PL1. W ofercie znajdą się też falowniki o większej mocy, czyli BBE-20-PL2, BBE-25-PL2, BBE-30-PL2 oraz BBE-33-PL2. Dla instalatora to duże ułatwienie, ponieważ jedną marką może zaspokoić potrzeby wielu systemów fotowoltaicznych o skrajnie różnej wielkości generatorów PV.

Moc maksymalna każdego falownika po stronie AC jest o 10% większą w [VA] od znamionowej. Projektowanie i przewymiarowanie generatora PV opieramy więc na mocy maksymalnej danego falownika. Daje to spore korzyści w rocznych uzyskach energii elektrycznej systemu fotowoltaicznego.

Falownik BB ECO posiada dwa niezależne układy MPPT pracujące z prądem do 11 [A] oraz napięciem do 1000 [Vdc]. Pozwala to na zbudowanie dwóch łańcuchów modułów na różnych połaciach dachu, ale też połączenie równoległe dwóch układów MPPT. Zakres napięć śledzenia dla układów MPPT falowników BBE-3..12-PL1 to 160-850 [V], przy czym każdy z modeli ma zawężony zakres napięć śledzenia, dostrojony do swojej mocy – to zapewnia szybsze działanie i zwiększenie sprawności sięgającej nawet 98,3%,

Konstrukcja falownika pozwala na pracę z prądem 22 [A] i napięciem do 1000 [Vdc]. Dodatkowo falownik operuje szerokim zakresem napięć po stronie sieci AC. Praca z każdą konfiguracją sieci AC TN-S, TN-C, TN-C-S, TT, IT, sprawia że falowniki BB ECO sprawdzą się również w szczególnych warunkach.

Zabezpieczenia pracy falownika BB ECO

Falowniki BB ECO posiadają również między innymi zabezpieczenie przed pracą wyspową, które zapewnia działanie urządzenia tylko w przypadku zasilania sieciowego AC. Ma również wbudowaną ochronę błędów uziemienia czy podwójny układ pomiarowy upływu prądu, gdzie zarówno po stronie AC, jak i DC występują niezależne cewki pomiarowe porównujące upływ prądu. Stopień ochrony IP 65 daje możliwość użytkowania falownika w miejscach zapylonych, czy narażonych na zachlapania.

Szybsze uruchomienie dzięki OSD START

Falowniki BB ECO zapewniają instalatorom dodatkową oszczędność czasu, który musieliby poświęcić na konfigurację urządzenia. Bruk-Bet PV wprowadziła do swoich urządzeń rozwiązanie OSD START, które pozwala rozpocząć prawidłową pracę falownika od razu po poprawnym montażu, podpięciu urządzenia oraz wykonaniu standardowych pomiarów. Falowniki BB ECO są skonfigurowane zgodnie z obowiązującą normą a ich nastawy zostały dostosowane do lokalnych wymagań Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Polskojęzyczna platforma do monitoringu

Specjalnie na potrzeby monitoringu instalacji z wykorzystaniem falowników BB ECO firma Bruk-Bet PV zapewnia użytkownikom polskojęzyczną platformę biznesową. Pozwala ona na zdalne zarządzanie systemami PV oraz prowadzenie szybkich usług serwisu online przez Dział Techniczny Bruk-Bet PV. Pomiar produkcji energii elektrycznej odbywa się przez dobrze znaną instalatorom aplikację Solarman.

Dużym atutem dla instalatorów są również wbudowany wyświetlacz oraz intuicyjne menu w języku polskim. To także zaleta dla użytkownika końcowego, który na bieżąco może śledzić pracę urządzenia. Falowniki BB ECO pozwalają na komunikację przez RS485 lub WiFi.

Gwarancja zapewniona przez polską firmę

Falowniki BB ECO objęte są 10-letnią gwarancją w standardzie, która rozpoczyna się z dniem zakupu urządzenia z hurtowni fotowoltaicznej Bruk-Bet PV. Tak długi okres gwarancji świadczy o jakości użytych komponentów oraz wykonania falownika.

Gwarantem w tym przypadku jest Bruk-Bet PV – w 100% polska spółka, co zapewnia szybką reakcję serwisową i skuteczne dochodzenie roszczeń wynikających z umowy gwarancyjnej.
Stały kontakt z Działem Technicznym Bruk-Bet PV to pewność i komfort użytkowania urządzenia zarówno dla klienta końcowego, jak i instalatora. Klient wie, że w razie problemów z falownikiem uzyska szybką pomoc – instalator może zwrócić się bezpośrednio do producenta w Polsce.

Serwis partner BB ECO

W związku z wprowadzeniem Programu Partnerskiego Bruk-Bet Fotowoltaika oraz poszerzeniem oferty o markę BB ECO, firma Bruk-Bet PV proponuje współpracę w ramach uprawnień Serwis Partnera. Ma ona polegać na wsparciu technicznym regionalnych serwisantów w ramach marki BB ECO na terenie całego kraju. Serwis Partnerzy – po sprawdzeniu kwalifikacji i przejściu odpowiednich szkoleń – odpowiadaliby za obsługę techniczną i gwarancyjną systemów na bazie urządzeń marki BB ECO.

Falowniki marki BB ECO to drugi typ urządzeń pod tym szyldem. Na rynku są już dostępne moduły fotowoltaiczne BB ECO. Bruk-Bet PV oferuje pojedyncze modele lub korzystny zakup zestawów paneli z falownikiem BB ECO.

Zobacz film z serii PV Spec o modułach fotowoltaicznych BB ECO:


Materiał sponsorowany


 

Bruk-Bet PV

Dystrybutor urządzeń dla fotowoltaiki