Jak deklaruje Energa, do końca 2019 roku funkcjonować ma łącznie 54 punkty ładowania. Tym samym, kierowcy elektryków zyskają możliwość swobodniejszego przemieszczania się po terenie działania Grupy Energa.

Nowe lokalizacje ładowarek

Od początku roku Energa Obrót uruchomiła już 4 nowe stacje ładowania o mocy 2×22 kW. Pierwsza powstała w Sopocie na parkingu Parku Wodnego, a trzy pozostałe poza Trójmiastem: na parkingu galerii handlowej Neptun w Starogardzie Gdańskim, parkingu Urzędu Miasta Tczew oraz na parkingu galerii handlowej Stara Kuźnia w Grudziądzu. Gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe stacji, które zapewni ich lepszą widoczność.

W najbliższych miesiącach Grupa Energa deklaruje się sukcesywnie instalować kolejne stacje ładowania ulokowane przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz w większości dużych miast leżących na terenie działania Grupy Energa, m.in. przy gdyńskim sklepie Komfort.

Część spośród 54 punktów ładowania samochodów elektrycznych będzie stacjami szybkiego ładowania, czyli umożliwiającymi naładowanie pojazdu do poziomu 80% baterii w ciągu 30 min.

Gdzie już naładujemy samochód elektryczny?

W Polsce systematycznie rozbudowuje sieć ładowania aut elektrycznych. Obecnie Energa posiada łącznie 11 stacji. Oprócz wspomnianych wyżej lokalizacji znajdują się one także przy centrum handlowym Auchan Gdańsk (ul. Szczęśliwa 3), przed Urzędami Miast Gdańska i Sopotu, na stacjach Lotos w Gdańsku (al. Zwycięstwa 13) i Gdyni (al. Zwycięstwa 165) oraz pod Olivia Business Center przy al. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku (dwie ładowarki).

W kolejnych latach spółka planuje kontynuować projekt, do roku 2022 roku stawiając przynajmniej 100 stacji.

Wiceprezes zarządu Energi Obrotu komentuje, iż elektromobilność rozwija się konsekwentnie w Europie i na Świecie. Kolejne miasta deklarują wprowadzenie lub już wprowadziły zakaz wjazdu samochodów spalinowych do centrów miast. Kolejne raporty publikowane przez niezależne agencje badawcze potwierdzają, wzrost udziału samochodów elektrycznych również w Polsce. Śledząc aktualne trendy i mając na uwadze środowisko naturalne promujemy oraz ułatwiamy dostęp do nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, a rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności jest naszym kluczowym projektem – dodaje.

Źródło: Energa

Redakcja GLOBEnergia