Bezpieczeństwo fotowoltaiczne – Projoy przedstawia swój nowy mikroinwerter

Firma Projoy wprowadziła na południowoamerykański rynek fotowoltaiczny nowe produkty. Stało się to podczas wystawy Inter Solar South America w Sao Paulo. Szczególnie dużą uwagę zwrócił mikroinwerter o mocy 3 kW, który został zaprezentowany po raz pierwszy.

Zdjęcie autora: PROJOY ELECTRIC
Zdjęcie autora: PROJOY ELECTRIC

PROJOY ELECTRIC

Producent urządzeń elektrycznych

Podziel się

Posiadając instalację fotowoltaiczną trzeba liczyć się z ryzykiem, na które składa się zagrożenie dla bezpieczeństwa operacji i konserwacji lub ratownictwa. Moduły w systemie fotowoltaicznym są zwykle połączone szeregowo. Powoduje to niebezpieczeństwo powstawania wysokiego napięcia rzędu 600-1500 V. W momencie, gdy istnieje wiele punktów połączenia przewodów, zwiększa się niebezpieczeństwo wystąpienia pożaru, szczególnie, jeśli przewody są już stare. 

Projoy wspiera bezpieczeństwo fotowoltaiczne

Dlatego podstawowym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa fotowoltaicznego jest wyeliminowanie tego ryzyka. Projoy jako producent sprzętu DC, który zawsze był głęboko zaangażowany w przemysł fotowoltaiczny, zawsze poszukiwał bezpieczniejszych rozwiązań. Poszukiwania obejmowały m.in. izolatory DC oraz systemy szybkiego wyłączenia na poziomie modułu. Mikroinwerter serii PSOL będzie kolejnym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa fotowoltaicznego.

W odróżnieniu od tradycyjnego falownika, mikroinwerter i moduły są podłączone równolegle do systemu fotowoltaicznego, więc w systemie jest tylko 60 V, co praktycznie całkowicie usuwa ryzyko pożaru spowodowanego łukiem wysokiego napięcia DC. W tym samym czasie każdy komponent ma niezależny MPPT, który może być kontrolowany niezależnie. Może to nie tylko poprawić generowanie mocy pojedynczego modułu, ale także korzystanie z funkcji szybkiego wyłączania na poziomie modułu, funkcji obsługi i konserwacji.

Jako nowe rozwiązanie dla bezpieczeństwa systemów fotowoltaicznych, mikroinwerter serii Projoy PSOL przyjmuje nową topologię o sprawności 97,2 proc. Maksymalny prąd wejściowy wynosi 20 A. Indywidualna konwersja mocy odpowiednia dla złożonych systemów dachowych poprawia generację energii.

Modele mikroinwertera

Mikroinwerter z serii PSOL posiada 3 modele: PSOL-MS2250H, PSOL-MS3000H i PSOL-MS3000L, które mogą spełniać różne wymagania rynku.

PSOL-MS2250H pozwala na podłączenie 4 modułów fotowoltaicznych wysokiej mocy (do 670 W) w tym samym czasie, a maksymalna moc wyjściowa to 2250 W. Nadaje się również do modułów o mniejszej mocy (300-400 W).

Do PSOL -MS3000H można podłączyć 6 modułów o mocy od 500-650 W.  Jest to odpowiednie rozwiązanie dla słonecznych obszarów, takich jak Ameryka Południowa. Moc wyjściowa PSOL-MS3000H równa się 3000 W.

Do modelu PSOL-MS3000L można bezpośrednio podłączyć 4 moduły PV. Jest on głównie stosowany w systemach domowych na rynku europejskim. Podłączane moduły mogą mieć moc równą 400-450W.

Projoy zawsze przestrzega koncepcji " Switch to Safety " i bada bezpieczniejsze rozwiązania dla systemów fotowoltaicznych.

Materiał sponsorowany

Źródło: Projoy