BloombergNEF przyznaje firmie Sungrow ocenę 100% bankowalności w 2022 roku

BloombergNEF (BNEF) opublikował wyniki badania ankietowego na temat bankowalności modułów PV i falowników z 2022 roku. Firma Sungrow jest jedynym dostawcą falowników, który uzyskał w tym roku „100% bankowalności” i przez cztery kolejne lata utrzymał status najbardziej bankowalnej marki falowników. To pokazuje, że banki chętniej udzielają pożyczek terminowych bez regresu projektom fotowoltaicznym wykorzystującym falowniki Sungrow, zapewniając interesariuszom trwałe korzyści.

Zdjęcie autora: Sungrow
Zdjęcie autora: Sungrow

Sungrow

Producent falowników fotowoltaicznych

Podziel się

BNEF prowadzi badania ankietowe Inverter Bankability Survey od 2019 roku. W ciągu czterech lat firma Sungrow co roku zajmowała pierwsze miejsce i jako jedyna firma trzykrotnie uzyskała notowania na poziomie 100%. Ponadto firma Sungrow była wysoko notowana, jeśli chodzi o skumulowaną zainstalowaną moc w finansowanych projektach.

BloombergNEF przeprowadza badania ankietowe wśród podmiotów z branży fotowoltaicznej. Obejmują one 28 banków, funduszy, wykonawców instalacji fotowoltaicznych, niezależnych producentów energii i doradców technicznych z całego świata. Raport, w którym głównymi wskaźnikami są sprawność działania na rynku, kondycja finansowa, lokalne wsparcie i serwis oraz gwarancje i cechy techniczne, jest kluczowym punktem odniesienia dla instytucji finansowych przy udzielaniu kredytów komercyjnych oraz dla deweloperów przy wyborze marki falowników.

Wszyscy uczestnicy badania w tym roku uznali firmę Sungrow za bankowalną. Sungrow wciąż utrzymuje silną pozycję na światowym rynku falowników dla projektów finansowanych długiem

podsumowano w raporcie z badania

Na wynik wpływają ciągłe działania Sungrow ukierunkowane na wypełnianie misji „Czysta energia dla wszystkich”. Dzięki największemu w branży zespołowi badawczo-rozwojowemu firma niezmiennie oferuje jakościowe rozwiązania w zakresie falowników fotowoltaicznych, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji inwestorów. Na przykład jej najnowszy flagowy produkt, falownik modułowy, prowadzi do rozwoju elektrowni słonecznych nowej generacji. Modułowa konstrukcja łączy w sobie zalety falowników łańcuchowych i centralnych. Ponadto model SG350HX wpisuje się w innowacyjny trend w falowników łańcuchowych o mocy ponad 300 kW, znacznie optymalizując LCOE projektu.

Jak podaje IHS Markit, obecnie część S&P, w 2021 roku były to urządzenia o łącznej mocy 47 GW. Jako zaangażowany i godny zaufania lider z 25-letnim doświadczeniem w branży, firma Sungrow jest przygotowana do obsługi coraz większej liczby projektów z wykorzystaniem niezawodnych, jakościowych i zrównoważonych produktów i usług”

stwierdził Jack Gu, Senior Vice President Sungrow.

Materiał promocyjny