BMZ pokaże, jak połączyć odnawialne źródła energii z elektromobilnością

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podczas międzynarodowych targów Electrical Energy Storage Europe, które odbędą się w dniach 20-22 czerwca 2018 r. w Monachium, firma BMZ Poland na specjalnie zaprojektowanym stoisku (nr 190) w hali B1 zaprezentuje swoje osiągnięcia w dziedzinie elektromobilności i magazynowania energii.

OZE i elektromobilność

Rozwój napędu elektrycznego, rosnące znaczenie odnawialnych źródeł energii w energetyce oraz wprowadzany rynek mocy, który pozwala na swobodny handel zgromadzoną energią stwarzają warunki do dalszego, dynamicznego rozwoju wizji niezależności energetycznej od dostawców prądu. Przed nami jawi się prawdziwa rewolucja w tej dziedzinie gospodarki. Do tej pory byliśmy odbiorcami energii elektrycznej dostarczanej przez operatora. Teraz każdy będzie mógł dostarczać elektryczność do sieci w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Osoby lub firmy posiadające instalację fotowoltaiczną lub wiatrową będą mogły nie tylko produkować, ale również magazynować nadwyżki energii.

Opisywane rozwiązanie jest możliwe za sprawą dostępnych na rynku bateryjnych magazynów energii takich jak Energy Storage System X. – Skonstruowane przez nas urządzenie pozwala gromadzić elektryczność wytworzoną przez odnawialne źródła energii i korzystać z niej kiedy tylko chcemy – zdradza Tomasz Wołk-Jankowski prezes firmy BMZ Poland. Ten i inne modele magazynów energii BMZ będę prezentowane na targach w Monachium.

O BMZ

Grupa BMZ to  dostawca inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Znaczącą rolę w grupie pełni BMZ Poland z Gliwic. Polska filia rozwija się dynamicznie od 2010 roku i obecnie zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów oraz skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i wielu innych produktów.

BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale również je projektuje i rozwija w dziale Badań i Rozwoju. BMZ Poland zajmuje się także popularyzacją zastosowań technologii litowo–jonowej jako organizator międzynarodowej konferencji pt. Battery Experts Forum.

Grupa BMZ zlokalizowana jest na całym świecie. Posiada biura i fabryki w Niemczech, Chinach, USA, Francji, Polsce oraz w Japonii. Dzięki wykorzystaniu najnowszych, innowacyjnych technologii współpracuje z wiodącymi światowymi markami. Fabryki baterii w Gliwicach oraz w Karlstein są jednymi z najbardziej nowoczesnych w Europie.

O Intersolar Europe 2018

Targi Intersolar Europe każdorazowo odbywają się w Messe München w Monachium i skupiają się na tematach fotowoltaiki, akumulacji energii, produktach oraz innowacyjnych rozwiązaniach w OZE. W tym roku, targi będą odbywać się w dniach 20-22 czerwca.

Od momentu założenia, stało się ono najważniejszym miejscem spotkań producentów, dostawców, dystrybutorów, serwisantów oraz partnerów branży solarnej.
Na liście wystawców jest obecnie 856 firm, w tym 3 z Polski. Dla porównania, w 2017 roku było ich 1099, w tym 8 z Polski.

Zobacz również