W połowie lipca około 650 pracowników Grupy BMZ w Polsce przeniesie się do nowej siedziby imienia Alberta Einsteina. Podczas przenoszenia pracowników z działu produkcji, co odbywało się etapami przez wiele tygodni, produkcja trwała bez zakłóceń. Pracownicy administracyjni przeniosą się do nowego budynku w lipcu.

Rozwój firmy z branży elektromobilności

Dzięki nowemu budynkowi będziemy bardzo dobrze przygotowani na silny wzrost na rynku systemów akumulatorów litowo-jonowych i będziemy mogli dalej rozwijać produkcję. BMZ Poland jest pionierem w szczególności w dziedzinie e-autobusów. E-autobusy są coraz częściej stosowane w sektorze publicznym” – wyjaśnia Sven Bauer, Dyrektor generalny i założyciel Grupy BMZ. Grupa BMZ zaprojektowała nowy budynek wraz z firmą Hochtief, działającą jako deweloper projektu. „Zainwestowaliśmy około 20 milionów euro w nowy budynek dla firmy BMZ Poland” – mówi Bauer. Nowa budowa rozpoczęła się w roku 2016 i trwała ok. 1,5 roku. Na placu budowy BMZ Poland pracuje ponad 100 pracowników, na obszarze około 46 000 metrów kwadratowych, gdzie w projekcie wykorzystuje się około 130 ton stali.

BMZ Poland produkuje akumulatory do e-autobusów

BMZ Poland skupia się na opracowywaniu akumulatorów do e-autobusów dla transportu publicznego. Obecnie wytwarzane akumulatory gwarantują dobrą wydajność i długą żywotność dzięki zaawansowanemu poziomowi technologii litowo-jonowych. Firma BMZ Poland powstała w roku 2010 i osiągnęła w roku 2016 przychody w wysokości ok. 88,9 mln USD, zatrudniając około 650 pracowników. W 2017 r. liczba pracowników wyniosła prawie 280, a firma planuje zatrudniać do końca roku ponad 300 pracowników.

 

HOCHTIEF Infrastructure International – współtwórca projektu nowej siedziby BMZ

HOCHTIEF od ponad 100 lat zajmuje się projektami budowlanymi na całym świecie i ma długą historię tradycji i doświadczeń w radzeniu sobie z niestandardowymi sytuacjami konstrukcyjnymi w różnych kulturach. Działalność firmy w Polsce koncentruje się głównie wokół budownictwa mieszkaniowego i budynków biurowych. Przedsiębiorstwo realizuje również projekty infrastrukturalne, takie jak porty lotnicze, porty żeglugi morskiej oraz budynki przemysłowe.

 

źródło: BMZ Polska

 

Źródło: materiały prasowe BMZ Poland

Redakcja GLOBEnergia