Wokół programu Prosument ciągle głośno. Trwa oczekiwanie na otwarcie uruchomienie naboru wniosków. Możliwe są kolejne przeszkody dla instalatorów. 

 
26 marca 2015  w siedzibie NFOŚiGW odbyło się spotkanie dotyczące programu Prosument.  Mariusz Klimczak, Prezes BOŚ zadeklarował że nabór wniosków do programu Prosument we wszystkich oddziałach BOŚ ruszy zaraz po świętach 7 kwietnia 2015 roku. 

 Program Prosument- nabór wniosków w BOŚ ruszy 7 kwietnia tutaj 

Podczas spotkania, pojawiły się spekulacje dotyczące wprowadzenia gwarancji bankowej dla firm wykonawczych. Od tych gwarancji uzależnione mają zostać dotacje i kredyt dla inwestora. 
 
Wysokości tych gwarancji jak i cały system nie są jeszcze ostatecznie potwierdzone, bo dopiero w najbliższych dniach BOŚ bank opublikuje wymagania. Mówi się o gwarancjach bankowych zabezpieczających jakość i poprawność wykonanych instalacji w wysokości 1 000 000 zł dla producentów urządzeń lub dystrybutorów oraz 300 000 dla instalatorów. Może to wyeliminować mniejsze firmy, a właściwie większość firm instalacyjnych.  Dzisiaj mają się ukazać na oficjalnej stronie dokumenty i wnioski do złożenia. Przyjmowane będą oczywiście kompletne wnioski. Przypomnijmy, nabór planowany jest na wtorek, 7 kwietnia. 
 
 
 

Chcesz zostać Prosumentem, ale nie wiesz od czego zacząć?