Wielka baza felietonów ekspertów z branży , zapowiedź zmian w programie Czyste Powietrze, Warunki Techniczne 2021, rozwój fotowoltaiki i pomp ciepła i… wiele innych! Sprawdź co znajdziesz w najnowszym wydaniu GLOBEnergia 4/2020!


Drukowane wydanie kwartalnika GLOBEnergia 4/2020 jest już dostępne w sprzedaży!

Kliknij TUTAJ!


Energetyczny głos branży!

Branża OZE rozwija się cały czas! Trendy Energetyczne się zmieniają! Analizujemy rynek energetyki, wyciągamy wnioski i budujemy scenariusze na przyszłość, rozmawiamy
z przedstawicielami branż i z władzami szczebla rządowego. W najnowszym wydaniu GLOBEnergia 4/2020 przedstawiamy wielką bazę felietonów, w których specjaliści podsumowują zmieniające się trendy w energetyce.

Zapowiedź zmian w programie Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze jest największym polskim programem dotacyjnym wspierającym walkę ze smogiem. Dzięki niemu możliwe jest obniżenie kosztów termomodernizacji nawet o 25 tysięcy złotych przy podstawowym poziomie dofinansowania i 37 tysięcy złotych przy podwyższonym poziomie dofinansowania. Jakie zmiany w programie są zapowiadane? Przeczytaj rozmowę z Bartłomiejem Orłem – pełnomocnikiem premiera ds. programu Czyste Powietrze.

Warunki Techniczne 2021

Warunki techniczne, które z każdą aktualizacją stają się coraz bardziej rygorystyczne, są dużym wyzwaniem dla współczesnego budownictwa, a w szczególności dla rynku urządzeń grzewczych. Warunki Techniczne 2021 wejdą w życie już 31.12.2020 roku. Czy aby je spełnić konieczne jest wykorzystanie OZE? Które systemy grzewcze spełniają rygorystyczne wymagania Warunków Technicznych 2021? Sprawdź!

Ponadto w numerze:

  • Geneza oraz przyczyny wprowadzenia opłaty mocowej
  • Rozwój technologii pomp ciepła
  • Polski rynek instalacji PV w i połowie 2020 roku
  • Krew elektromobilności
  • Technologia offshore


Wydanie drukowane GLOBEnergia 4/2020 jest dostępne TUTAJ!

Wydanie elektroniczne GLOBEnergia 4/2020  jest dostępne TUTAJ


 

Redakcja GLOBEnergia