Canpack to globalny producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego, a także szklanych butelek i metalowych zamknięć koronowych, z siedzibą w Krakowie. Firma działając na rzecz zrównoważonego rozwoju, planuje całkowite przejście na odnawialne źródła energii w pięciu polskich zakładach.

Przejście na OZE

W 2019 roku 70% energii elektrycznej w pięciu zakładach firmy zlokalizowanych w Brzesku, Bydgoszczy, Dębicy, Tarnowie i Orzeszu pochodziło z odnawialnych źródeł energii.

Plany przejścia na OZE sięgają dalej, a umowa z dostawcą energii elektrycznej przewiduje, że w 2020 roku całość energii, wykorzystywanej w wymienionych zakładach, będzie posiadała gwarancje pochodzenia ze źródeł odnawialnych. Jednocześnie coraz więcej zakładów ma zostać wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne m.in. na dachach fabryk.

Nie tylko Polska

Canpack to polska firma, jednak przejście na odnawialne źródła energii planuje nie tylko w Polsce. Podobna umowa została podpisana dla zakładu produkcyjnego w Scunthorpe w Anglii.

Polityka zrównoważonego rozwoju

Jednym z elementów polityki zrównoważonego rozwoju w firmie jest filar SUSTAIN, w którym Canpack chce wziąć odpowiedzialność za swój wpływ na środowisko.

Fabryki firmy zobowiązane są do działania zgodnie z globalnymi standardami dotyczącymi ochrony środowiska i ciągłej poprawy w tym zakresie. Kwestie związane ze zmianami klimatu, mierzone są przy pomocy globalnych standardów dotyczących śladu węglowego.
Firma dąży do poprawy efektywności zużycia surowców i energii angażując do tych działań również swoich dostawców.

Źróło: CANPACK

 

Redakcja GLOBEnergia