Wielkie badanie Kantar Public – 73% Polaków negatywnie ocenia zmiany systemu rozliczeń prosumentów!

Na początku września bieżącego roku, agencja Kantar Public przeprowadziła badanie na 1000 decyzyjnych mieszkańców domów jednorodzinnych. Badanie wykazało, że aż 73% badanych, którzy wiedzą jakie zmiany mają zostać wprowadzone wraz z nowelizacją ustawy o OZE. Co ciekawe, aż 43% badanych wie o zmianach. W jaki sposób negatywna ocena społeczna jest powiązana z preferencjami politycznymi i miejscem zamieszkania? Kto najbardziej ucierpi na likwidacji opustów? Sprawdź w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

Mój Prąd 2.0: Będą pieniądze dla beneficjentów z list rezerwowych

Ponad 20 tysięcy wnioskodawców umieszczonych obecnie na listach rezerwowych w drugiej edycji programu Mój Prąd otrzyma dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych. Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o ponownym zwiększeniu puli pieniędzy. Czy są osoby, dla których to wcale nie jest dobra informacja? Obejrzyj WIDEO!

Będzie drogo! Znamy nowe stawki opłaty mocowej na 2022 rok

Od stycznia 2021 roku na naszych rachunkach za energię elektryczną pojawiła się opłata mocowa, która zwiększyła koszty konsumpcji energii o około 8 procent. W 2022 roku stawki będą niestety jeszcze wyższe. O ile? Kto ucierpi najbardziej? Sprawdź w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

PRZYDATNE ODNOŚNIKI:

  • Wielkie badanie Kantar Public – 73% Polaków negatywnie ocenia zmiany systemu rozliczeń prosumentów! – CZYTAJ TUTAJ
  • Mój Prąd 2.0: Będą pieniądze dla beneficjentów z list rezerwowych – CZYTAJ TUTAJ
  • Opłata mocowa w 2022 roku – znamy nowe stawki! – CZYTAJ TUTAJ

 

Redakcja GLOBEnergia