Dlaczego certyfikat budownictwa pasywnego jest ważny?

Rozwój technologii budowlanych, rosnące ceny energii oraz nowe wymagania techniczne sprawiają, że rośnie popularność budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Domy energooszczędne i pasywne to już nie ciekawostka rynkowa ale po prostu standard. Pompy ciepła Panasonic serii J spełniają wszystkie wysokie założenia zrównoważonego budownictwa, co zostało potwierdzone certyfikatem wydanym przez Passive House Institute.

O międzynarodowym instytucie Passive House Institute

Passive House Institute (PHI) jest niezależnym instytutem badawczym założonym w 1996 roku. Odegrał on szczególnie istotną rolę w rozwoju koncepcji domu pasywnego. Od czasu powstania zajmuje on wiodącą pozycję w zakresie badań i rozwoju koncepcji i elementów konstrukcyjnych, narzędzi planowania i zapewnienia jakości, szczególnie budynków energooszczędnych.

Korzyści dla użytkownika, instalatora, projektanta z certyfikatu Passive House

Certyfikacja w uproszczeniu oznacza wysoką jakość danego produktu. W tym przypadku, wskazane pompy ciepła Panasonic Aquarea High Performance mogą być użyte w budynkach pasywnych bez obaw o ich trwałość i parametry energetyczne. Projektanci i architekci chętniej sięgają po certyfikowane urządzenia. Produkty z certyfikatem Passive House Institute ułatwiają im pracę – ograniczają chociażby konieczność żmudnych obliczeń parametrów, które są potwierdzone dokumentem.

Certyfikat potwierdza, że dana seria pomp ciepła Panasonic Aquarea High Performance, serii J, o mocach 3, 5, 7 kW (typu All in One, Split) nadaje się do zastosowania w budynku pasywnym oraz energooszczędnym. Urządzenia, które nie posiadają stosownych certyfikatów nie są zazwyczaj wykorzystywane w budynkach pasywnych.

Panasonic

heating & cooling solutions