Wiodąca firma w technologiach słonecznych LONGi otrzymała certyfikat CERTISOLIS za niską emisję dwutlenku węgla przy najnowszej generacji wysokowydajnych modułów monokrystalicznych. Jest to potwierdzenie, że produkty fotowoltaiczne LONGi kwalifikują się do francuskich projektów CRE i torują drogę dla LONGi do oferowania swoim klientom wysokiej jakości produktów fotowoltaicznych, które obniżają LCOE.

O LONGi

LONGi Solar jest jednym z liderów w branży fotowoltaicznej i wprowadza nowy poziom dzięki innowacjom produktom i zoptymalizowanemu stosunkowi mocy do kosztów.

LONGi dostarcza ponad 30 GW wysokowydajnych płytek krzemowych i modułów słonecznych rocznie. To pokrywa około jedną czwartą zapotrzebowania na rynku globalnym. Innowacja i zrównoważony rozwój to dwie podstawowe wartości w firmie LONGi.

Certyfikat

Certyfikat za niski ślad węglowy, który otrzymało LONGi Solar, są zgodne z kryteriami analizy cyklu życia dla francuskich reżimów CRE3 i CRE4. Taka certyfikacja jest wymagana przez francuską komisję regulacyjną ds. Energii (CRE), aby kwalifikować firmy do swoich aukcji. Certyfikat obejmuje emisję dwutlenku węgla, cykl życia produktu od surowców, produkcji, transportu i przechowywania, utylizacji po recykling i inne etapy.

Jesteśmy bardzo podekscytowani otrzymaniem od CERTISOLIS, który potwierdza przywództwo LONGi w produkcji ekologicznej – powiedział Dennis She, starszy wiceprezes LONGi Solar.

Jak mówi wiceprezes LONGi zawsze opowiadało się za wykorzystaniem czystej energii do wytwarzania produktów z czystej energii. Zrównoważony rozwój traktuje jako podstawowy miernik decyzji biznesowych. W przyszłości LONGi będzie nadal poprawiać zarządzanie produkcją, usprawniać procesy produkcyjne i dalej zmniejszać ślad węglowy produktów.

LONGi przewodzi przemysłowemu rozwojowi fotowoltaiki dzięki innowacjom technologicznym i rozwija czystą energię, dążąc do zrównoważonego rozwoju. Firma poczyniła znaczne postępy w realizacji koncepcji „Solar for Solar” wytwarzania ekologicznych produktów przy użyciu 100% czystej energii. Jako sygnatariusz RE100 grupy klimatycznej, firma LONGi zobowiązała się do osiągnięcia 100% czystej energii.

Zielone zakłady produkcyjne LONGi działają już w Yunnan w Chinach i Kuching w Malezji. Zużycie czystej energii w trzech fabrykach w Lijiang, Baoshan i Chuxiong w chińskim Yunnan wynosi odpowiednio 100%, 100% i 96,6%. „Solar for Solar” będzie również promować stosowanie PV w odsalaniu wody morskiej i kontroli pustynnienia.

źródło: LONGi

Redakcja GLOBEnergia