Chcemy opłacalnej produkcji zielonej energii? Petycja

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

graf49935112 pan

Czy też macie wrażenie, że prace nad ustawą o OZE trwają zdecydowanie za długo? Że proponowane tam warunki są krzywdzące? Że jeśli Ustawa przejdzie w aktualnej wersji, to produkcja zielonej energii nie będzie opłacalna?

 

A może to wcale nie są tylko wrażenia? Może to naprawdę koszmar senny staje się, a raczej ma realną szansę stać się rzeczywistością?
Co możemy zrobić jako społeczeństwo? Sprzeciwić się? A może pokazać, że nam zależy? Że chcemy tej zielonej energii? Że wiemy jak są produkować, czujemy potrzebę zmiany naszych przyzwyczajeń?
Sposobem, aby wyrazić to stanowisko jest podpisanie się pod petycją, która została wystosowana do Komisji Nadzwyczajnej ds. Energetyki i Surowców Energetycznych, która to w najbliższym czasie będzie głosować w sprawie poprawek zgłoszonych do Ustawy o OZE.
 
Jedna z tych poprawek, która jest dla osób fizycznych najistotniejsza, może pozwolić na sprzedaż energii po stałych cenach na okres 15 lat dla instalacji o mocy do 3 kW (0,75 zł/kWh) oraz 3 – 10 kW (od 0,45 zł do 0,70 zł/kWh w zależności od źródła energii). Do tego obywatel produkujący energię, będzie miał gwarancję sprzedaży wyprodukowanej energii do sieci dystrybucyjnej po określonej stałej cenie (tak zwane taryfy gwarantowane) i tym samym będzie wiedział, że nie straci inwestując w czysty rozwój swojego gospodarstwa domowego.


Aby wziąć udział w apelu obywateli i podpisać się pod petycją kliknij tutaj