27. kwietnia 2021 r. miały wejść w życie oczekiwane od dwóch lat nowe zasady certyfikacji falowników, które będą miały wpływ na przyłączanie instalacji do sieci elektroenergetycznej. PTPIREE pierwotnie nie przewidywało przedłużenia okresu przejściowego, ale jak się okazało – 26 kwietnia pojawił się komunikat na stronie PTPIREE, który rozwiał wszelkie wątpliwości. Okres przejściowy został wydłużony, a deklaracje zgodności na dotychczasowych zasadach będą obowiązywały do dnia 31 lipca 2021 r. Od 1 sierpnia 2021 r. do 30 kwietnia 2022 r. to czas na drugi etap, w którym będą obowiązywały certyfikaty na zgodność z wymogami kodeksu NC RfG lub certyfikaty na zgodność z normą PN –EN 50549-1 i/lub PN –EN 50549-2. Trzeci etap obejmuje okres od 1 maja 2022 r., w którym będzie obowiązywał wymóg obligatoryjnego stosowania certyfikatu potwierdzającego spełnienie wymogów kodeksu NC RfG oraz wymogów z rozporządzenia KE 2016/631.

28. kwietnia 2021 roku odbył się Enex w sieci, którego byliśmy współorganizatorem. Podczas wydarzenia miał miejsce ENERGETYCZNY TALK SHOW z udziałem ekspertów, premiery produktowe 2021 oraz dwie gale rozdania nagród! Transmisję z ENEXU w sieci można obejrzeć TUTAJ 

Aktywności branżowe

Pompy ciepła Panasonic Aquarea High Performance serii J z certyfikatem Passive House

Pompy ciepła Panasonic Aquarea High Performance serii J (typu All in One, Split, moce: 3,5,7 kW) otrzymały certyfikat Passive House Institute. Aktualnie to jedyne pompy ciepła w technologii powietrze-woda, posiadające wspomniany certyfikat budownictwa pasywnego!


Viessmann z nowym bestsellerem

Viessmann rozszerzył ofertę o nowe gazowe kotły kondensacyjne Vitodens 100-W/111-W. Nowe Vitodensy wyróżnia zintegrowane WiFi, które zapewnia komfortową obsługę przez aplikację mobilną ViCare, nowy, wysokiej jakości gazowy palnik MatriX Plus ze stali szlachetnej, możliwość spalania gazu z domieszką do 20% wodoru, a także 10 lat gwarancji na wymiennik ciepła Inox-Radial.


GoodWe nagrodzony tytułem topowej marki od EUPD aż w sześciu krajach

Według wyników badania przeprowadzonego przez organizację EuPD Research GoodWe jest jedyną marką falowników fotowoltaicznych, której udało się uplasować w czołówce marek PV w sześciu krajach, w tym po raz pierwszy w Polsce!


LONGi we współpracy z Engie

LONGi zacieśnia współpracę handlową z Engie, aby przyspieszyć przejście do świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla.


NIBE zmienia stronę internetową

Firma NIBE zmieniła stronę internetową, aby była przystępniejsza i aby znalezienie interesujących informacji było jeszcze łatwiejsze. NIBE w dalszym ciągu oferuje możliwość skorzystania ze Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE, dzięki której można zaoszczędzić nawet 10000 zł. Liczba pomp ciepła objętych Szwedzką Dotacją jest ograniczona.

NIBE logo


Immergas z nowymi hybrydowymi pompami ciepła

Od kwietnia w ofercie Immergas znajduje się nowa generacja hybrydowych pomp ciepła – Magis Combo V2. Jest to połączenie dwóch efektywnych źródeł ciepła w jednym urządzeniu: kondensacyjnego kotła gazowego oraz pompy ciepła powietrze-woda typu SPLIT. Magis Combo V2 na podstawie wprowadzonych ustawień wybiera, z którego źródła energii w danej chwili korzystać. Gwarantuje to wysoką efektywność energetyczną, przy możliwie najniższych kosztach eksploatacji.


Jinko z nowym wysokowydajnym modułem PV w ofercie

Tiger Pro 54p to nowy produkt w ofercie JinkoSolar. Jego maksymalna moc wyjściowa wynosi 415 W, a maksymalna sprawność 21,3%.W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów w niektórych regionach, wysokowydajny moduł Tiger Pro 54p jest dostępny w wersji całkowicie czarnej.


Solis z nagrodą Top Brand PV Inverters od EuPD Research

Firma Solis otrzymała nagrodę Top Brand PV Inverters od EuPD Research w RPA, Pakistanie, Indiach i Holandii za doskonałą reputację marki w zakresie jakości i niezawodności produktów.

Redakcja GLOBEnergia