Lipiec w branży OZE to czas kolejnych rekordów w fotowoltaice! Moc zainstalowana w Polsce, osiągnęła już 2,1 GWp. Przyszedł również czas dobrych wiadomości dla osób czekających na uruchomienie podwyższonego poziomu dofinansowania w programie Czyste Powietrze. Poprawka umożliwiająca wydawanie zaświadczeń o dochodach przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast została zatwierdzona przez Sejm. Oprócz tego, w Rządowym Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia, dzięki któremu do programu Mój Prąd będą mogły zostać dołączone punkty ładowania do samochodów elektrycznych.

W dniach 17-20 lipca 2020 w Brukseli odbył się szczyt UE, na którym konsultowano budżet na lata 2021-2027 oraz fundusz odbudowy gospodarek w związku z epidemią koronawirusa. Po przeprowadzonych negocjacjach, na transformację energetyczną Polski, czyli tym samym na inwestycje związane z OZE został przeznaczony budżet w wysokości 3,5 miliarda euro. W sumie dla naszego kraju Komisja Europejska przeznaczyła 160 miliardów euro.

W lipcu został wydany 3 numer kwartalnika GLOBEnergia 3/2020. W najnowszym numerze można znaleźć Wielkie podsumowanie rynku fotowoltaicznego, czyli 16 stron materiałów w tym 12 felietonów i komentarzy oraz aktualne dane z sektora fotowoltaiki. W numerze znalazł się również kompleksowy przewodnik po programie Czyste Powietrze 2.0, czyli 15 stron, porad i wskazówek dotyczących nowej wersji programu. Wydanie GLOBEnergia 3/2020 można nabyć TUTAJ 

Jako Redakcja wydaliśmy również Poradnik Samorządowy, “Energia w Gminie”, który w kompleksowy sposób przedstawia wszystkie najbardziej istotne kwestie związane z efektywnym zarządzaniem energią w samorządach. Poradnik można pobrać bezpłatnie TUTAJ 

Aktywności branżowe

GoodWe z nagrodą „All Quality Matters”

Firma GoodWe po raz piąty z rzędu została uhonorowana nagrodą TÜV Rheinland „All Quality Matters”. Tym razem nagroda została przyznana za jakość inwertera EH storage oraz inwertera MT C&I.

Solis z nagrodą „All Quality Matters”

Podczas ceremonii wręczenia nagród Solar Congress „All Quality Matters, organizowanej w Suzhou w Jiangsu przez TÜV Rheinland, Ginlong Solis został nagrodzony za wyjątkową jakość falownika fotowoltaicznego do użytku komercyjnego (50kW). Solis wprowadza także na rynek falownik o ultrawysokiej mocy 255 kW.

Promocyjna oferta firmy Viessmann na kondensacyjny kocioł gazowy!

Na okres wakacji firma Viessmann wprowadziła promocję na zakup kompaktowego kotła gazowego o nazwie Vitodens 100-W. Oferta będzie dostępna dla klientów do 30 września bieżącego roku. Dodatkowo w ramach wakacyjnej oferty można otrzymać gratis 5 lat gwarancji na zakupiony sprzęt.

Corab zaprasza na szkolenia!

Firma Corab startuje z nowymi szkoleniami, w których zapewnia 100% profesjonalizmu i ogrom wiedzy bezpośrednio od liderów z branży. W ofercie znajdują się szkolenia produktowe, handlowo-techniczne, projektowe oraz montażowe!

LONGi nawiązuje współpracę z Krannich Solar

Firma LONGi nawiązała współpracę z Krannich Solar – jednym z czołowych dystrybutorów fotowoltaiki na świecie, aby dostarczać klientom w Australii wiodące w swojej klasie i najlepszej wartości produkty solarne.

Rekordowo wysoka sprawność ogniwa JinkoSolar

JinkoSolar ogłosił, że maksymalna wydajność konwersji energii słonecznej w monokrystalicznych krzemowych ogniwach słonecznych typu N osiągnęła wartość 24,79%. To światowy rekord wśród ogniw słonecznych o dużych rozmiarach. Wynik został potwierdzony przez Instytut Badań nad Energią Słoneczną w Hamelinie (ISFH) w Niemczech.

Fronius z nagrodą za innowację!

Firma Fronius zdobyła nagrodę THE SMARTER E AWARD 2020 za innowacyjne rozwiązanie do tankowania „zielonego” wodoru. Fronius Solhub to rozwiązanie systemowe do generowania, przechowywania, dystrybucji i rekonwersji zielonego wodoru, które zapewnia gminom, firmom i przedsiębiorstwom przemysłowym zrównoważone rozwiązanie w zakresie mobilności i energetyki.

Keno otwiera dwa nowe magazyny

Firma Keno otworzyła dwa nowe magazyny w północnej Polsce! Jeden z nich znajduje się w Gdańsku przy ul. Kontenerowej 21, a drugi w Gdyni przy ul. Logistycznej 4.

Solplanet nawiązuje współpracę z Grodno S.A.

Solplanet – marka należąca do producenta falowników fotowoltaicznych Aiswei – nawiązała współpracę z czołowym dystrybutorem sprzętu fotowoltaicznego w Polsce – firmą Grodno S.A., która od lat działa na polskim rynku elektrotechniki. Falowniki Solplanet są już dostępne w sprzedaży u dystrybutora.

solplanet

Pozostałe aktywności branżowe

  • 39 chińskich producentów paneli fotowoltaicznych i dostawców falowników zawarło porozumienie w celu projektowania i produkcji modułów fotowoltaicznych o mocach przekraczających 600 Wp. Jednym z producentów jest Trina Solar. Firma planuje wprowadzić moduły do sprzedaży już w marcu 2021 roku.
  • Marka Vaillant zwyciężyła w rankingu Budowlanej Marki Roku 2020 w kategorii pomp ciepła. Tytuł przyznano na podstawie ogólnopolskich wyników badań przeprowadzanych wśród budowlanych firm wykonawczych.
  • Panasonic ogłosił najnowszy produkt w swoim asortymencie pomp ciepła woda-powietrze Aquarea – system monoblok generacji J z czynnikiem chłodniczym R32, do nowych instalacji i domów niskoenergetycznych.
  • Stiebel Eltron oferuje promocję, w której za zakup kompletnego systemu z pompą ciepła i centralą wentylacyjną można zyskać 5 lat gwarancji i oszczędzić 1000 zł.
  • Grupa Polsat rozpoczęła sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Systemy fotowoltaiczne są już dostępne w punktach sprzedaży Cyfrowego Polsatu, Plusa oraz Netii.

Redakcja GLOBEnergia