
Podziel się
1. lipca 2021 roku wystartowała trzecia edycja programu Mój Prąd, wspierającego polskie mikroinstalacje fotowoltaiczne. Dofinansowanie można otrzymać na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 kW do 10 kW, zainstalowanej na potrzeby istniejącego budynku mieszkalnego. Na pojedynczą instalację można otrzymać maksymalnie 3 tys. zł – nie więcej niż 50 proc. kosztów kwalifikowanych.
Również 1. lipca ruszył proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Nowa inicjatywa Głównego Urzędu Nadzoru Budownictwa będzie służyła gromadzeniu i analizowaniu szczegółowych danych o budynkach i ich metodach ogrzewania w całej Polsce. Złożenie deklaracji do CEEB jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli budynków.
W lipcu weszły w życie zmiany w programie Czyste Powietrze. Wycofana została dotacja na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 roku), zwiększono progi dochodowe w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzono listę urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej.
20 lipca odbyło się posiedzenie Komisji Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych (ESK), podczas którego przeprowadzono pierwsze czytanie zmiany systemu prosumenckiego zaproponowanej przez Jadwigę Emilewicz. Padło wiele słów krytyki, ale zasugerowano też wiele zmian. Nowy model powinien uwzględniać także bezpieczeństwo energetyczne Polski. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało wprowadzenie systemu rozliczeń w postaci net-billingu.
Aktywności branżowe
Viessmann ruszył z projektem EKO Summer Camp
Viessmann rozpoczął wakacyjny projekt ECO SUMMER CAMP - obóz ekologiczny dla dzieci i młodzieży wspólnie z Fundacją Świadomi Klimatu. Pierwsi uczestnicy, pełni entuzjazmu już dotarli do Pobierowa! Viessmann od lat angażuje się w projekty, które mają na celu poprawę świadomości ekologicznej oraz promocję zdrowia i aktywnego stylu życia.
Immergas rozszerza serię pomp ciepła Magis Pro V2 o nowe moce
Seria pomp ciepła Magis Pro V2 od Immergas została rozszerzona o moce 12, 14 i 16 kW. To pompy powietrze-woda typu split, wydajne i energooszczędne urządzenia, które wykorzystują powietrze jako źródło ciepła. Ich klasa energetyczna dla temperatury zasilania 35°C wynosi nawet A+++. Pompy pracują w temperaturze zewnętrznej nawet do -25°C, ich uruchomienie jest bezpłatne, a ochrona gwarancyjna może zostać przedłużona nawet do 5 lat.

3 lata gwarancji na wszystkie pompy ciepła NIBE
W związku z obchodami 20 –lecia NIBE w Polsce, NIBE-BIAWAR zmienia warunki gwarancji na systemy pomp ciepła z wyposażeniem. Gwarancja podstawowa została wydłużona z 2 do 3 lat z możliwością przedłużenia do lat 5. Ponadto producent udziela dodatkowej 5-letniej gwarancji na sprężarkę. Warunkiem udzielenia gwarancji na sprężarkę jest coroczny przegląd, podłączenie pompy do Internetu oraz zarejestrowanie urządzenia w NIBE Uplink, MyUpway lub myUplink.
InnovationTOUR od STIEBEL ELTRON
InnovationTOUR to wyjątkowy projekt koncernu STIEBEL ELTRON, którego celem jest zbliżenie marki, innowacyjnych rozwiązań i produktów firmy. Spotkania odbywają się w czterech miastach w Polsce: we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Nowe kompaktowe jednofazowe jednostki Aquarea High Performance Generacji J typu All-In-One od Panasonic
Panasonic wprowadza do oferty nowe, jednofazowe, grzewczo-chłodzące kompaktowe jednostki Aquarea High Performance Generacji J typu All-In-One.
Wyróżnia je czynnik chłodniczy R32, najwyższy poziom COP: 5,33, minimalna powierzchnia zajmowaną przez urządzenie: 598 x 600 mm, krótszy czas montażu, łatwa konfiguracja sterownika, łatwiejsza instalacja i konserwacja.
Aplikacja doborowa pomp ciepła Ecodan od Mitsubishi Electric
Mitsubishi Electric zaprasza do skorzystania z aplikacji doboru pomp ciepła Ecodan. Aplikacja umożliwia samodzielne przygotowanie propozycji doboru systemu pomp ciepła Ecodan, według wskazanych przez użytkownika parametrów. Dobór pompy ciepła dokonywany jest na podstawie wprowadzanych przez użytkownika danych odnośnie planowanego systemu pompy ciepła oraz miejsca jego instalacji. Należy pamiętać, iż wynik doboru stanowi jedynie sugestię, a jego poprawność należy każdorazowo skonsultować z projektantem instalacji oraz firmą wykonującą instalację.

Wielki finał Hot Points Club z Galmet za nami!
Hot Points Club to system wsparcia dedykowany dla najlepszych instalatorów. W ramach programu instalatorzy zbierają punkty instalując produkty Galmet. Punkty rejestruje się na indywidualnych profilach instalatorów. W programie premiowana jest instalacja produktów z wszystkich grup asortymentów Galmet. Wielki Finał programu partnerskiego Hot Points Club 2019 i 2020 odbył się w lipcu.
.jpg)
GoodWe wyróżniony w badaniu SPI 2021
Renomowany Uniwersytet Nauk Stosowanych w Berlinie (HTW Berlin) po raz czwarty przeprowadził analizę najbardziej wydajnych domowych systemów magazynowania energii elektrycznej z fotowoltaiki. W tegorocznym zestawieniu, dwa hybrydowe falowniki GoodWe wraz z akumulatorami wysokiego napięcia znalazły się w centrum uwagi.

Jinko dostarcza moduły PV do pływającej farmy fotowoltaicznej!
Jinko Solar dostarcza wysokowydajne i trwałe moduły fotowoltaiczne o mocy łącznej mocy 7,1 MW do pływającego projektu Kfar Ruppin w Izraelu. Dzięki tej inwestycji uda się zmniejszyć straty wynikające z parowania wody, aby chronić cenne zasoby wodne Izraela, zapewniając jednocześnie stabilną wydajność wytwarzania energii w celu obniżenia LCOE.

LONGi ustanawia kolejny rekord wydajności ogniwa P-Type TOPCon!
Firma LONGi ogłosiła nowy światowy rekord sprawności konwersji ogniw P-Type TOPCon, który wyniósł 25,19%. Sukces udało się odnieść zaledwie miesiąc po tym, jak firma pobiła poprzedni rekord - 25,09%. Nowy rekord, oparty na ogniwach monokrystalicznych opracowanych w Centrum Badawczo-Rozwojowym LONGi Cell, został potwierdzony w testach przeprowadzonych w niemieckim Institut für Solarenergieforschung (ISFH) i podnosi sprawność konwersji ogniw na nowy poziom.

Solis zapewnia redukcję emisji dwutlenku węgla i stabilność kosztów energii dla dużego brytyjskiego producenta
System słonecznej energii PV o mocy 2 MW Solis zapewnia ponad £80.000 funtów oszczędności rocznych kosztów energii elektrycznej. Firma Solis - jeden z liderów w produkcji fotowoltaicznych falowników szeregowych, współpracowała z brytyjską firmą energii odnawialnej Engenora w celu zainstalowania dachowego systemu zasilania słonecznego dla producenta tworzyw sztucznych, Faerch Plast. Solis zapewnił instalację o mocy 2 MW i wykorzystując falowniki swoje falowniki Solis 110 kW i ponad 4000 modułów. Jest to znacząca instalacja na dachu o dużej skali
Polecane
“Żegnamy 10H”. Ustawa wiatrakowa oficjalnie przyjęta przez rząd

Zielona energia made in Poland: KENO Italia S.R.L. wkracza na rynek włoski
