Aktualności Aktualności

Co nowego w branży? RADAR LISTOPAD 2021

Co wydarzyło się w branży w listopadzie 2021? Zmiany w ustawie o OZE, IV Trendy Energetyczne i wiele informacji branżowych! Prezentujemy RADAR RYNKU LISTOPAD 2021!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

radar rynku, promocje, OZE

W dalszym ciągu, cały listopad żyliśmy zmianami związanymi z projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii, która ma zlikwidować system opustów w 2022 roku. Po przeprowadzeniu dyskusji w Komisjach Senackich, znów w grze są dwa projekty nowelizacji ustawy o OZE. Pierwszy z nich to odrzucony w Senacie poselski projekt Marka Suskiego. Drugi, to projekt przedstawiony przez posłów Koalicji Obywatelskiej, złożony na ręce senatora Stanisława Gawłowskiego, który oficjalnie podjął inicjatywę ustawodawczą w ramach Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu. Aktualnie oba projekty oczekują na głosowanie w Sejmie. 

Temat nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii został szeroko omówiony podczas IV Kongresu Trendy Energetyczne 2021, które jako Redakcja zorganizowaliśmy w dniach 16-17.11.2021 r. w formie hybrydowej.  Podczas wydarzenia rozmawialiśmy o bieżących wyzwaniach stojących przed sektorem energetycznym, ale i o trendach w zmieniającej się architekturze energetycznej. Przyjrzeliśmy się fotowoltaice, pompom ciepła oraz ich umiejscowieniu w polityce krajowej i europejskiej. Pod lupę wzięliśmy polski sektor offshore wind, wodór i jego zieloną stronę oraz działania antysmogowe. Relację z wydarzenia można zarówno obejrzeć jak i przeczytać TUTAJ.

Aktywności branżowe

Panasonic podsumowuje kampanię GO GREEN!

5 listopada odbył się ostatni webinar w ramach kampanii GO GREEN firmy Panasonic.  Kampania była skierowana do ludzi zajmujących się lub chcących zajmować się profesjonalnie pompami ciepła, zwłaszcza pompami ciepła Panasonic Aquarea. W ramach kampanii powstały również 4 poradniki dotykające tematyki programu Czyste Powietrze, Ulgi Termomodernizacyjnej, Niskiej Emisji oraz Połączenia pomp ciepła z fotowoltaiką. Cały czas można bezpłatnie pobierać poradniki i czerpać z nich wiedzę. Webinary, które odbyły się w ramach kampanii można obejrzeć na YouTubie.


Viessmann dla Ciebie

Viessmann dla Ciebie to cykl filmów instruktażowych dedykowany dla każdego użytkownika. Powstał on, by każdy z łatwością mógł nauczyć się obsługi i zmiany ustawień w urządzeniach grzewczych firmy Viessmann. Firma na bieżąco dodaje nowe filmy na Facebooku i YouTubie, odpowiadając na pytania takie jak: “Jak uruchomić zdalną obsługę kotła?”,“Jak zmienić temperaturę w obiegu grzewczym?” i wiele innych!


NIBE zaprasza na szkolenia techniczne

NIBE zaprasza na jednodniowe szkolenia techniczne online z pomp ciepła dla instalatorów i projektantów. Najbliższe szkolenie dotyczące powietrznych pomp ciepła odbędzie się 10.01.2022 r., a dotyczące pomp gruntowych 31.01.2022 r. Zapraszamy!


STIEBEL ELTRON uruchamia program do samodzielnego doboru pompy ciepła!

Specjalnie dla swoich Klientów STIEBEL ELTRON uruchomił program do samodzielnego doboru pompy ciepła, do nowych i modernizowanych domów. Program zapyta o dom oraz liczbę mieszkańców i wymagania związane z ogrzewaniem, chłodzeniem, wentylacją i ciepłą wodą użytkową. Następnie, klient otrzyma skrojoną na miarę, osobistą konfigurację i rekomendację produktu lub zestawu produktów, dostosowaną do jego wymagań. W kolejnym kroku i za pomocą jednego kliknięcia może zapytać o niewiążącą ofertę od wykwalifikowanego wykonawcy bezpośrednio online. Prosto i wygodnie. Warto również przypomnieć, że tylko do końca grudnia w Stiebel Eltron obowiązuje promocja na pakiety z pompami ciepła typu MONOBLOK.


Immergas przypomina o wydłużonej gwarancji na urządzenia

Immergas przypomina, że zakup pomp ciepła i kotłów gazowych w punkcie sprzedaży z ważną Akredytacją Immergas daje możliwość wydłużenia gwarancji z 2 do 5 lat. Już blisko 100 000 urządzeń firmy jest objętych ochroną gwarancyjną i ich liczba cały czas rośnie!


Rośnie sprzedaż falowników hybrydowych GoodWe

Firma Goodwe poinformowała, że na fali rozwoju branży fotowoltaicznej i magazynowania energii, liczba dostarczonych w pierwszym półroczu falowników hybrydowych w firmie osiągnęła poziom łącznych dostaw z całego ubiegłego roku. 


LONGi na liście 100 największych spółek giełdowych ESG 

Gazeta finansowa Securities Times umieściła LONGi na liście 100 czołowych spółek ESG (ang. environmental, social and corporate governance - środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny) z akcjami typu A, opierając się na wynikach firmy w trzech kluczowych obszarach: środowiska, społeczeństwa i zarządzania. 


JinkoSolar firmą roku w kategorii “Moduł” 

Firma Jinko Solar otrzymała nagrodę „Firma roku” w kategorii “Moduł” za znaczący wkład w rozwój energii odnawialnej w Wietnamie!


Solis firmą roku w kategorii “Inverter&EnergyStorage System”

Firma Solis została doceniona nagrodą Solar Future Awards 2021 za inwertery i rozwiązania do magazynowania energii.


KOSTAL dystrybuowany przez BayWa R.E. wprowadza serwis w Polsce

Producent falowników fotowoltaicznych Kostal, które są dystrybuowane przez BayWa r.e. Solar Systems wprowadza serwis w Polsce. BayWa zaprasza również na bezpłatny webinar dotyczący tych falowników, podczas którego:

  • Dowiesz się najważniejszych informacji z perspektywy instalatora i sprzedawcy
  • Poznasz portfolio produktowe KOSTAL
  • Zgłębisz wiedzę na temat flagowych falowników hybrydowych - Plenticore Plus
  • Dowiesz się o wsparciu serwisowym w Polsce