Jednym z najważniejszych wydarzeń z października 2020 roku, było uruchomienie podwyższonego poziomu dofinansowania w programie Czyste Powietrze, na który od 15 maja 2020 roku oczekiwali nie tylko inwestorzy, ale i branżyści. Podwyższony poziom dofinansowania przysługuje osobom, których miesięczny dochód nie przekracza 1400 zł/os w gospodarstwie wieloosobowym i 1960 zł/os w gospodarstwie jednoosobowym. Korzystając z podwyższonego poziomu dofinansowania można otrzymać nawet 37 tys. złotych dotacji, łącząc termomodernizację z wymianą źródła ciepła i instalacją fotowoltaiczną.

Dla Redakcji GLOBEnergia październik był bardzo ważnym miesiącem. W dniach 27-29 października zrealizowaliśmy III Trendy Energetyczne w formacie programu telewizyjnego. Podczas wydarzenia, Ireneusz Zyska – pełnomocnik Rządu ds. OZE zapowiedział kontynuację programu Mój Prąd oraz skierowanie ustawy o offshore do sejmu.

Październik okazał się też dobrym miesiącem dla polskiej fotowoltaiki. Według stanu na 1 października 2020 roku, moc zainstalowana w fotowoltaice wyniosła ponad 2,68 GW. We wrześniu przyłączono do sieci nieco ponad 154 MWp, co oznacza, że każdego dnia września, licząc z weekendami, instalowano 5,14 MWp!

Aktywności branżowe

Fronius o bezpieczeństwie pożarowym instalacji PV

Firma Fronius wzięła udział w III Trendach Energetycznych organizowanych przez naszą Redakcję. W trakcie wydarzenia, Maciej Piliński – Sales Manager w firmie Fronius Polska, mówił o zmianach w prawie budowlanym, które wpłynęły na zmianę przepisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego instalacji PV. Maciej Piliński, jako członek Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej, zapowiedział premierę Poradnika Bezpieczeństwo Pożarowe Instalacji PV, który jest dostępny TUTAJ


Viessmann z ofertą klimatyzatorów

Mimo, że sezon letni już się skończył, firma Viessman prezentuje w swojej ofercie klimatyzatory – nowoczesne urządzenia, które służą nie tylko do chłodzenia, ale także do ogrzewania powietrza w danym pomieszczeniu! Jednostki Vitoclima 200 i 300 umożliwiają pracę grzewczą nawet przy temperaturach do -15 stopni na zewnątrz. Vitoclima 300 zaopatrzona jest nawet w grzałki szczytowe, które uzupełniają ewentualne niedobory mocy urządzenia.


SolarEdge na III Trendach Energetycznych

Firma SolarEdge wzięła udział w III Trendach Energetycznych organizowanych przez naszą Redakcję. Podczas wydarzenia Michał Marona – Sales Manager w firmie SolarEdge opowiedział o słonecznej przyszłości polskich domów. Ekspert powiedział, że samochody elektryczne oraz pompy ciepła będą istotnymi czynnikami wpływającymi na konsumpcję energii w naszych domach, których sercem będzie falownik.


Corab uhonorowany diamentem Business Centre Club

Diamenty do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu przyznawane są firmom, które od momentu przyjęcia Złotej Statuetki, utrzymały bądź poprawiły swoją pozycję na rynku. Firma Corab otrzymała to wyróżnienie po raz czwarty! W piątek 23.10.2020 odbyła się VIII Gala Przedsiębiorczości „Kosynierzy Przedsiębiorczości”, gdzie Corab otrzymał nagrodę.


Karta podarunkowa o wartości 100 USD od Solis

Posiadacze instalacji fotowoltaicznej opartej o falowniki Solis mogą liczyć na wygranie karty podarunkowej od Amazon o wartości 100 USD, a nawet 200 USD w przypadku instalacji większych niż 1 MW! Aby wziąć udział w konkursie, należy obserwować Solis w mediach społecznościowych, udostępnić wysokiej jakości zdjęcie instalacji wraz z krótkim opisem projektu i powodem wyboru falownika Solis, oznaczyć firmę. Konkurs trwa od 12 października do 31 grudnia 2020, a nagrody będą wydawane raz w tygodniu.


Karty podarunkowe od GoodWe

Również firma Goodwe oferuje karty podarunkowe Amazon za najlepsze zdjęcia instalacji opartej o falowniki GoodWe. Aby wziąć udział w konkursie, należy obserwować GoodWe w mediach społecznościowych, udostępnić zdjęcie instalacji wraz z krótkim opisem projektu i powodem wyboru falownika GoodWe i oznaczyć firmę. Konkurs trwa od 8 czerwca do 31 grudnia 2020. W każdym tygodniu zespół firmy wybiera dwa najlepsze zdjęcia instalacji. Wartość nagród to 10000 USD.


LONGi przestrzega przed oszustami

Firma LONGi odkryła, że niektórzy klienci otrzymują maile z propozycją rabatu z fałszywych kont. Adres e-mail oszustów zamiast końcówki @longigroup.com zawiera końcówkę @longigroups.com, jest więc bardzo podobny do oryginalnego. W wiadomościach pojawiają się propozycje udzielenia rabatu, po wpłacie zaliczki na wskazane konto bankowe itp. W związku z tym, firma LONGi Green Energy Technology Co., Ltd. i jej podmioty stowarzyszone przypomina, że adresy e-mail zawierające @longigroups.com, longi.solar i tym podobne są fałszywymi kontami e-mail używającymi nielegalnie nazwy handlowej LONGi. W przypadku otrzymania takiej wiadomości e-mail, firma prosi o niezwłoczny kontakt mailowy lub telefoniczny.


Pierwsza partia modułów Tiger Pro od Jinko oficjalnie wysłana z fabryki!

Niedawno pierwsza partia modułów z serii Tiger Pro od Jinko Solar została oficjalnie wysłana z fabryki w Yiwu. Zamówienie na ponad 2 GW Tiger Pro zostało podpisane podczas premiery, która odbyła się w maju 2020 r. Seria Tiger Pro o mocy wyjściowej dochodzącej do 585 W, z ogniwami w rozmiarze M10 ma sprostać przyszłym wymaganiom rynku fotowoltaicznego.


JBG PV szuka przedstawicieli handlowych!

Firma JBG PV – polski producent modułów fotowoltaicznych działający w Żorach na Śląsku szuka przedstawicieli handlowych i oferuje pracę w zespole pełnym energii!


KENO rozszerza ofertę!

KENO rozszerza ofertę. W magazynie firmy można zaopatrzyć się w:

  • Systemy magazynowania energii BYD
  • Falowniki hybrydowe Fronius Solar Energy oraz GoodWe


SunPower uruchomił program dla instalatorów

Maxeon Solar Technologies, producent modułów fotowoltaicznych SunPower Performance i Maxeon, zainaugurował swój program dla instalatorów – SunPower Advantage. Rejestrując się na stronie programu otrzymują dostęp do licznych benefitów. Możliwość otrzymania tytułu i certyfikatu autoryzowanego instalatora SunPower, szkolenia z ekspertami Sunpower, możliwości wymiany punktów na produkty marketingowe czy rozszerzona gwarancja dla klientów – to tylko niektóre z korzyści. Więcej informacji o możliwościach dostępne na stronie programu: https://sunpower-advantage.com/


Solplanet rozdaje monterom falowniki do testowania!

Solplanet w listopadzie udostępni instalatorom falowniki 3-10 kW w celu przetestowania. Po zarejestrowaniu się na stronie https://solplanet.net/falownik-test, wybrany falownik zostanie dostarczony pod wskazany adres, aby w ciągu dwóch tygodni instalator mógł go przetestować w rzeczywistych warunkach pracy.


Suntech IGEM 2020 w Malezji

Na wirtualnej wystawie IGEM 2020, która odbyła się w Malezji w dniach w dniach 19-23 października, Suntech zaprezentował 3 rodzaje modułów odpowiadających głównym potrzebom fotowoltaicznego rynku malezyjskiego. Zaprezentowane produkty to: monokrystaliczny moduł HiPower o mocy 380W z ogniwami ciętymi na pół, monokrystaliczny moduł Ultra V o mocy 410W z ogniwami ciętymi na pół oraz bifacjalny moduł monokrystaliczny Ultra V o mocy 545W z ogniwami ciętymi na pół.


Pozostałe aktywności branżowe

  • Już po raz XIII nagrodzono w Opolu Znakomitych Przywódców. W tym roku nagrodę odebrał między innymi wiceprezes firmy Galmet – Robert Galara.
  • Inwestując w pakiet ecoComfort od Vaillant, można uzyskać zwrot kosztów wydłużonej gwarancji. Co miesiąc do wygrania jest 5 zwrotów, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Promocja trwa od 15.09 do 14.12.2020 r.
  • Przy zakupie dowolnej pompy ciepła Stiebel Eltron dedykowanej domom wraz z osprzętem oraz systemem centralnej wentylacji można otrzymać 5-letnią gwarancję na cały system i oszczędzić przy okazji 1000 zł.
  • Do 30 listopada trwa promocja na inwerterowe pompy ciepła alpha innotec z serii alira LWDV z czynnikiem chłodniczym R290 w pakietach ze stacją hydrauliczną. Ceny katalogowe zostały obniżone nawet o 5000 zł netto.
  • Trwa promocja na 5 lat gwarancji na pompy ciepła Daikin Altherma. Aby ją otrzymać wystarczy zamówić Fabryczny Serwis Pomp Ciepła. Gwarancję można wydłużyć do 10 lat, wykupując kolejne 5 lat na platformie Stand by Me.

Redakcja GLOBEnergia