Aktualności Aktualności

Co nowego w branży? RADAR PAŹDZIERNIK 2021

Co wydarzyło się w branży w październiku 2021? Zamieszanie prawne związane z likwidacją systemu opustów i wiele informacji branżowych! Prezentujemy RADAR RYNKU PAŹDZIERNIK 2021! 

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Cały październik żyliśmy zmianami związanymi z projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii, która ma zlikwidować system opustów w 2022 roku. Czekaliśmy na drugie czytanie projektu poselskiego zgłoszonego przez Jadwigę Emilewicz, aż nagle nastąpił całkowity zwrot akcji. 27.10.2021 r. Jadwiga Emilewicz oświadczyła, że nie podpisze się pod proponowanymi zmianami w projekcie ustawy, gdyż za bardzo odbiegają od tych proponowanych przez nią. 28.10.2021 r. okazało się, że projekt został wycofany z procedowania w Sejmie. Tego samego dnia późnym popołudniem na stronie Sejmu pojawiła się informacja, że odbędzie się kolejne posiedzenie komisji ESK, ale nad nowym projektem poselskim nowelizacji ustawy o OZE z drukiem sejmowym nr 1704. Fotowoltaiczny bumerang wrócił, szybciej niż nam się wydawało, z tym że przepisy będą procedowane od nowa. Projekt złożyło 25 posłów, których reprezentuje Marek Suski. 29.10.2021 r. projekt był już po drugim czytanie oraz po głosowaniu w Sejmie. Teraz znajduje się w komisjach senackich.

Zgodnie z aktualnymi planami, system opustów ma zostać zlikwidowany 1.04.2022 roku.

Aktywności branżowe

Panasonic z kampanią GO GREEN!

GO GREEN to kampania firmy Panasonic skierowana do ludzi zajmujących się lub chcących zajmować się profesjonalnie pompami ciepła, zwłaszcza pompami ciepła Panasonic Aquarea. To również cykl spotkań informacyjnych, które zainaugurowało wydarzenie główne GO GREEN LIVE, które można było obejrzeć 6 października o 14:00 na koncie FB i YT Panasonic Aquarea. W kolejne piątki, w ramach kampanii odbywały się również webinary poświęcone pompom ciepła, fotowoltaice i dotacjom.


Viessmann z serią webinarów o pompach ciepła

Viessmann przeprowadził cykl webinarów w tematyce pomp ciepła przeznaczonych dla użytkowników i przyszłych inwestorów. Podczas spotkań można było uzyskać odpowiedź na pytanie “Jak działa pompa ciepła?”.


NIBE startuje ze Szwedzką Promocją!

15 września 2021r. wystartowała nowa akcja NIBE pt. Szwedzka Promocja gruntowych pomp ciepła NIBE do 7000 zł! Na zakup energooszczędnego i ekologicznego źródła ciepła do zgarnięcia jest aż do 3000 zł na gruntową pompę ciepła oraz do 7000 zł na zakup pompy ciepła wraz z systemem fotowoltaicznym NIBE. Promocja potrwa do 26.11.2021 lub do wyczerpania zapasów. Liczba pomp ciepła biorących udział w promocji jest ograniczona.


STIEBEL ELTRON z promocją na pakiety z pompami ciepła!

W Stiebel Eltron obowiązuje obecnie promocja na pakiety z pompami ciepła typu MONOBLOK. Promocją zostały objęte:

  • HPA 8 Plus COOL FLEX Set. Pakiet dedykowany do nowych domów o powierzchni 100-220 m2
  • HPA 7/10/13 Premium COOL BASIC Set. Pakiet zaprojektowany na potrzeby nowych i modernizowanych domów o powierzchni 100-400 m2 w trzech opcjach mocy
  • LWZ 8 CS Premium. Wielofunkcyjna centrala grzewcza z wbudowaną powietrzną pompą ciepła. Przeznaczona do nowych domów o powierzchni do 200 m2.
  • Wszystkie pakiety zostały objęte 3 letnią gwarancją z pełnym osprzętem STIEBEL ELTRON z możliwością przedłużenia do 5 lat.

Immergas z nowym termostatem w ofercie!

Termostat Tybox 137+ to nowość w ofercie Immergas. Został on wyposażony w nowe funkcje, dzięki czemu jego obsługa jest prostsza i bardziej intuicyjna, m.in.:

  • 5 gotowych programów z możliwością modyfikacji – jeszcze łatwiejsze programowanie termostatu
  • funkcja antycypacji - uruchamiania grzania z wyprzedzeniem
  • funkcja sprawdzania siły sygnału radiowego
  • nowy niebieski kolor podświetlenia - poprawa czytelności ekranu
  • w połączeniu z bramką internetową TYDOM 1.0 – również nowość w ofercie Immergas – daje możliwość obsługi systemu grzewczego z aplikacji mobilnej.

GoodWe dołącza do MESIA!

Goodwe - wiodący na świecie producent falowników fotowoltaicznych i rozwiązań do magazynowania energii, - dołączył do Middle East Solar Industry Association (MESIA), czyli do Stowarzyszenia Przemysłu Energetycznego na Bliskim Wschodzie.


LONGi zwycięzcą PV Module Week Excellence Awards 2021"

LONGi z dumą ogłasza, że firma została uznana prestiżowym zwycięzcą nagrody SolarQuarter „PV Module Week Excellence Awards 2021” w serii modułów fotowoltaicznych - Best New Product.


JinkoSolar z rekordem sprawności ogniwa!

Wysokowydajne ogniwo słoneczne z monokrystalicznego krzemu typu N firmy JinkoSolar ustanowiło nowy rekord świata z najwyższą sprawnością konwersji wynoszącą 25,4%!


Solis z nowym falownikiem

Podczas Renewable Leadership Summit 2021, który został zorganizowany przez Solar Association i Solis, producent falowników zaprezentował Off-Grid Hybrid Inverter i zaktualizowaną wersję SolisCloud. Nowe premiery spotkały się z porywającym przyjęciem ze strony uczestników.