Co to był za rok! Najważniejsze wydarzenia 2021 roku w IBC SOLAR Polska

Grudzień to z reguły czas podsumowań i refleksji nad tym, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. A u IBC SOLAR Polska działo się i to wiele! Firma przygotowała listę najważniejszych wydarzeń, które kształtowały 2021 rok.

Zdjęcie autora: IBC Solar

IBC Solar

Dostawca rozwiązań dla energii słonecznej

Uruchomienie miejskiej instalacji PV w Poznaniu

Oczywiście prace nad tym wdrożeniem rozpoczęły się jeszcze w roku poprzednim, ale to właśnie na przełomie 2020/2021 IBC SOLAR oddał do użytku miejską elektrownię na dachach czterech 17-piętrowych budynków PSM Winogrady. Inwestycja liczy 496 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 164 kWp, które dostarczają mieszkańcom poznańskich bloków ok. 80% energii elektrycznej potrzebnej do zasilania części wspólnych budynków. Projekt został zaplanowany i wykonany przez Preferowanego Partnera Premium IBC SOLAR - Multisun Wielkopolska.

Bezbalastowy, bezinwazyjny system na dachy płaskie

Na początku drugiego kwartału IBC SOLAR poinformował o swoim innowacyjnym rozwiązaniu opracowanym wspólnie z CWL Lundberg. To lekki i uniwersalny system montażowy, który jest przytwierdzany do powierzchni dachu przy użyciu tzw. bezinwazyjnych mocowników, czyli specjalnych płytek zgrzewanych za pomocą papy bitumicznej do warstwy hydroizolacyjnej dachu. Takie połączenie pozwala uniknąć przebijania połaci dachowej przy jednoczesnym zapewnieniu wytrzymałości i bezpieczeństwa instalacji PV.

Ogromna popularność oferty Centrum Kompetencyjnego IBC SOLAR

W mijającym roku IBC SOLAR dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno podczas szkoleń prowadzonych na żywo „twarzą w twarz”, jak i wielu webinarów on-line. Prawie 150 osób wzięło udział w dwóch edycjach jednodniowych warsztatów z bezbalastowych konstrukcji montażowych na dachy płaskie. Firma prowadziła je wspólnie z CW Lundberg i firmą Eko Projekt w ośrodku szkoleniowym w Dzierżoniowie. 

W 2021 roku zorganizowano również 60 różnych webinarów on-line, na których zgromadzono pokaźną liczbę słuchaczy. Spotkania te poświęcone były m.in. autorskiemu oprogramowaniu PV Manager do planowania instalacji fotowoltaicznych oraz nowościom w portfolio.

Współpraca z prestiżowymi organizacjami

Ostatnie dwanaście miesięcy firma wykorzystała także do jeszcze silniejszego zaznaczenia swojej pozycji na rynku europejskim i światowym. Do efektów tych działań należy m.in. partnerstwo z FEGIME Group - międzynarodowym zrzeszeniem dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych - czy rozszerzenie współpracy ze szwajcarskim hurtownikiem Fankhauser Solar AG. Nawiązano także porozumienie z amerykańskim producentem technologii solarnej Enphase Energy. Dzięki temu w ofercie IBC SOLAR pojawiły się mikroinwertery oraz systemy magazynowania energii tej marki. Te ostatnie będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Premiera systemu montażowego nowej generacji dla dachów płaskich

Do tego momentu firma przygotowywała się bardzo długo. Pod koniec sierpnia zaprezentowała najnowszą generację aerodynamicznego systemu montażowego dla dachów płaskich. O nowym IBC AeroFix G3 mogą opowiadać godzinami: dopasowuje się do różnych rozmiarów modułów, ma aż sześć wariantów montażu i może być instalowany bez przebijania powierzchni dachu. Zastosowano w nim kilka innowacyjnych rozwiązań, takich jak połączenie uchylne pozwalające na montaż modułów bez naprężeń mechanicznych czy kombinacja szerokich i wąskich szyn nośnych. Produkt sprawdzi się na prawie każdym dachu płaskim: krytym folią, bitumicznym, żwirowym, zielonym i betonowym. 

Jeszcze bliżej Partnerów

Jest się czym dzielić, dlatego firma konsekwentnie poszerza listę kanałów, przez które kontaktuje się z partnerami i klientami. Eksperci firmy pojawiają się w mediach dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Można ich znaleźć w mediach społecznościowych: na Facebooku oraz LinkedIn, a także na kanale YouTube, gdzie zamieszczane są m.in. video tutoriale prezentujące montaż produktów IBC SOLAR.

Dodatkowo, w lipcu 2021 roku ukazał się pierwszy numer newslettera przygotowywanego specjalnie dla polskich Partnerów i firm. Co miesiąc firma dostarcza prosto do Waszej skrzynki mailowej newsy o najnowszych technologiach PV, podpowiada ciekawe rozwiązania dla realizacji fotowoltaicznych i hybrydowych oraz informuje o nowościach w ofercie marki.

Co to był za rok!