Od ponad 60 lat produkty marki SHARP cieszą się uznaniem doświadczonych instalatorów fotowoltaiki w Polsce. NU-JC330, to doskonały wybór dla instalacji domowych, z uwagi na klasyczne wymiary modułu gwarantujące maksymalną wytrzymałość i łatwość montażu.

Niższy prąd pozwala zredukować temperaturę ogniw, obniżając tym samym ryzyko powstawania efektu hot-spotów, wydłużając okres eksploatacji modułu i zmniejszając straty energii, które zależą od kwadratu jego wartości. Umieszczone na back sheet’cie 3 puszki przyłączeniowe, wyposażone zostały w diody bocznikujące, w całości zalane masą uszczelniającą. Zastosowanie takiej konstrukcji redukuje miejscowo temperaturę i zmniejsza jej oddziaływanie na ogniwa znajdujące się bezpośrednio nad puszkami przyłączeniowymi.

Niski współczynnik temperaturowy mocy wynoszący -0,353 %/°C zapewnia wyższą wydajność w przypadku wysokiej temperatury otoczenia. Jest to coraz istotniejsze, zważywszy na zmianę klimatu i związany z nim wzrost temperatur.

Moduł NU-JC330, podobnie jak inne modele tego producenta wyróżnia także dodatnia tolerancja mocy wynosząca (0/+5%). Zainteresowanie użytkowników końcowych wzbudzają również korzystne warunki gwarancyjne. SHARP swoje moduły obejmuje 15-letnim okresem gwarancyjnym rozpoczynającym się w momencie przekazania produktu do eksploatacji.


Bezpieczeństwo, jakość i trwałość modułu zostały potwierdzone certyfikatami IEC (IEC61215 oraz IEC61730). Moduły przetestowano pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami oraz wytrzymałości w ekstremalnych warunkach. Poddano je również testom na odporność wskutek oddziaływania amoniaku, mgły solnej, piasku i degradację indukowanym napięciem (PID).

Keno