Co wyróżnia nowy 3-fazowy falownik firmy Sungrow i kiedy będzie on dostępny?

Nasz nowy falownik 3-fazowy łączy w sobie najważniejsze cechy: zaawansowanie technologiczne, elastyczność i bezpieczeństwo. Podczas pracy nad produktem, mocno skupialiśmy się na opiniach, które zebraliśmy od klientów. Dzięki naszym lokalnym zespołom w całej Europie, mamy bardzo rozbudowaną sieć dystrybutorów i instalatorów. Co do dostępności, nie mogę jeszcze zdradzić żadnych szczegółów, ale już wiadomo, że produkt będzie dostępny w 2021 roku. Tyle mogę powiedzieć!

Eleonora Potestio – Product Manager w Sungrow Germany

Wspomniała Pani o zaawansowaniu technologicznym. Jakie postępy zostały poczynione?

Jest ich całkiem sporo. Prawdopodobnie najważniejszym z nich jest zintegrowana funkcja odzyskiwania PID. Na moduły fotowoltaiczne może mieć wpływ uszkodzenie prądem indukowanym. PID to długotrwała utrata wydajności panelu fotowoltaicznego spowodowana prądem upływowym z modułu PV. Nowy trójfazowy falownik Sungrow wykorzystuje potencjał odwrotny w nocy, przez co całkowicie się regeneruje. Nigdy więcej strat mocy! Kolejnym wyróżnikiem jest nowy moduł Wi-Net. To urządzenie komunikacyjne, które łączy Ethernet i WiFi w jednym porcie.

Jaki zakres mocy będzie dostępny w nowym 3-fazowym falowniku?

Nowy 3-fazowy falownik będzie obejmował zakres mocy od 3 do 20 kW. Pewnego rodzaju wyróżnieniem będzie fakt, że jedynie na polskim rynku będą dostępne także wersje o mocy 3 kW i 4 kW.

Nowy trójfazowy falownik od Sungrow

Jakie kroki podjęto, aby produkt był bezpieczny?

Nowy falownik został wyposażony w zabezpieczenie AFCI. W przypadku zwarcia łukowego przełączniki w falowniku otworzą się i przerwą obwód w czasie krótszym niż 200 ms. Ta funkcja poprawi bezpieczeństwo osobiste, ochroni sprzęt i zapobiegnie uszkodzeniom całego systemu. Zabezpieczenie AFCI będzie dostępne wkrótce po wprowadzeniu produktu na rynek wraz z aktualizacją oprogramowania. Ponadto falowniki o dużym zakresie mocy (SG15RT, SG17RT i SG20RT) zostaną wyposażone w wysokiej jakości układ chłodzenia.

Czym nowy trójfazowy falownik różni się od porównywalnych produktów na rynku?

Biorąc pod uwagę bogactwo funkcji, nowy 3-fazowy Sungrow jest dość kompaktowy. Zapewnia też bardzo wysokie wydajności. Dzięki niższemu napięciu rozruchowemu i szerszemu zakresowi napięcia MPPT, falownik może produkować energię przez dłuższy czas przy mocy znamionowej. Kolejną zaletą jest szybki i łatwy montaż. Nie ma potrzeby otwierania falownika, ponieważ wszystkie złącza są dostępne z zewnątrz.

Czy Sungrow zapewnia bezpłatne rozwiązanie do monitorowania produkcji?

Tak, nasz monitoring iSolarCloud jest darmową aplikacją działającą w chmurze. Jest dostępny zarówno na komputery jak i urządzenia mobilne.

Jakie są warunki gwarancji produktowej?

Dzięki ponad 24-letniemu doświadczeniu w branży solarnej, jesteśmy pewni, że możemy zaoferować wszystkie nasze produkty Sungrow Residential (do 20 kW) z 10-letnią gwarancją w standardzie.

Broszurę produktową możesz zobaczyć TUTAJ

Sungrow

Producent falowników fotowoltaicznych