Corab promuje własną pompę ciepła  w Międzyzdrojach

Corab zaliczył  debiut na Forum Ciepłowników Polskich, które odbyło się w dniach 10-13 września 2023 roku w Międzyzdrojach.  Znany producent i dystrybutor systemów PV dopiero wkracza do branży heating, ale już teraz może pochwalić się sukcesem w promowaniu swojego nowego produktu. A jest nim gruntowa pompa ciepła - innowacyjne urządzenie, które niebawem pojawi się w ofercie firmy.  

Zdjęcie autora: Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych

Podziel się

Firma Corab była jednym z gości XXVII edycji Forum Ciepłowników Polskich, które odbyło się w dniach 10-13 września 2023 roku w Międzyzdrojach. Jest to konferencja organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Debiutancki występ firmy Corab zaowocował ogromnym sukcesem. Stoisko spółki cieszyło się dużym zainteresowaniem, a głównym tego powodem było zaprezentowanie innowacyjnego produktu przedsiębiorstwa - gruntowej pompy ciepła. 

Corab rozszerza swoją ofertę

Jak dotąd Corab słynął głównie jako producent  systemów fotowoltaicznych oraz dystrybutor urządzeń wielu renomowanych marek. Firma posiada już w swojej ofercie pompy ciepła, jednak  są to urządzenia stworzone przez innych producentów. Ale to się niedługo zmieni, gdyż Corab rozszerzy portfolio produktów oferowanych pod własną marką o nową kategorię urządzeń grzewczych - gruntowe pompy ciepła i zasobniki ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Urządzenia te powstaną w ramach partnerstwa naukowo-technicznego zawartego z firmą Danfoss, która jest liderem rynku HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning). Docelowo owocem współpracy ma być stworzenie trzech modeli pomp z gruntowym wymiennikiem ciepła o mocy 8, 12 i 16 kW oraz trzech dodatkowych, ze zintegrowanym w obudowie zbiornikiem c.w.u. Te jednostki powstają z myślą głównie o domach jedno- i wielorodzinnych. Oprócz tego do produkcji trafią trzy modele wysokotemperaturowych pomp ciepła o dużej mocy - 40, 60 i 80 kW. Z kolei te urządzenia znajdą swoje zastosowanie w instalacjach komercyjnych, np. w biurach, miejskiej sieci ciepłowniczej lub w budynkach zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe. 

Partnerstwo z Danfoss

Pompy ciepła powstałe w wyniku współpracy firm Corab i Danfoss będą opierały się o  najlepsze dostępne technologie.  W produktach znajdą się najwyższej jakości podzespoły Danfoss, do których zalicza się sprężarki o regulowanej wydajności, płytowe wymienniki ciepła, automatykę chłodniczą oraz sterowniki. Do stworzenia pomp ciepła pod własną marką Corab wykorzysta swoje kompetencje inżynieryjne w zakresie programowania i automatyki oraz doświadczenie w obróbce stali i aluminium. 

Produkcja urządzeń skupi się w fabryce spółki Corab w Bartoszycach. Natomiast zasobniki c.w.u. będą wytwarzane w centrum logistycznym firmy w Gliwicach. W pierwszym roku liczba wytworzonych  pomp sięgnie 2000 sztuk, a w przypadku zasobników - 28 000 sztuk. Początkowo produkcja będzie realizowana na rynek polski, jednak Corab  z czasem zamierza rozszerzyć ją o rynki niemiecki i skandynawski. 

Sukces na wielu płaszczyznach

W tym roku firma Corab miała okazję po raz pierwszy uczestniczyć w Forum Ciepłowników Polskich. W trakcie swojego debiutu spółka przyciągała wzrok nie tylko dzięki innowacyjnej gruntowej pompie ciepła, ale także wyjątkowemu stoisku. Ogłoszenie podjęcia współpracy z firmą Danfoss każe spodziewać się wysokiej jakości oraz niezawodności pomp ciepła produkowanych przez Corab. Polski lider OZE  zdobył uwagę konkurencji oraz innych kluczowych graczy w branży, co z pewnością przełoży  się na wartościowe kontakty biznesowe  podpisane w przyszłości. 

Materiał promocyjny

Zdjęcie autora: Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych