Polski rynek to dla firmy Sofar Solar istotny obszar działania. Szczególnie, że polska firma Corab jest największym dystrybutorem falowników Sofar Solar w Europie i drugim na świecie. To doskonale pokazuje skalę działania.

Z firmą Corab współpracujemy od wielu lat. Często prezentujemy naszą współpracę jako wzór dla naszych globalnych partnerów strategicznych na całym świecie. Corab pomógł nam wejść na polski rynek, a teraz pomaga nam w europejskiej dystrybucji. – powiedział David Zhong, wiceprezes Sofar Solar

Oficjalna dystrybucja

Jak powiedział wiceprezes Sofar Solar, popularność falowników spowodowała, że na rynku pojawiły się produkty, które nie są odpowiednio przygotowane pod rynek europejski.

Na rynku pojawiają się produkty spoza oficjalnej dystrybucji. Pamiętajmy, że wsparcie serwisowe nie pochodzi wtedy z Polski, a z kraju zakupu. To może znacząco wydłużać reklamację oraz ostatecznie podnieść cenę. – powiedział Tomasz Grnyo, Dyrektor Sofar Solar Polska.

Falowniki Sofar przygotowane pod rynek azjatycki mają inną konfigurację i podzespoły i nie są obsługiwane przez Sofar w Europie. Z tego względu przedstawiciele firmy odradzają zakupy poza polską dystrybucją.

Kupując falownik Sofar Solar z oficjalnej polskiej dystrybucji klient ma pewność polskiego wsparcia technicznego, a tym samym obsługę przez polski serwis.

Corab największym dystrybutorem falowników Sofar Solar w Europie

Corab jako autoryzowany dystrybutor zajmuje się również wsparciem technicznym oraz koordynacją spraw serwisowych. Odsetek problemów, jakie te urządzenia generują jest bardzo niski. Większość spraw udaje się zakończyć poprzez zmianę ustawień czy aktualizację oprogramowania.

Pierwsze kroki marki Sofar Solar na rynku były trudne. Branża fotowoltaiczna w 2016 roku nie była jeszcze tak popularna i dojrzała jak dziś, urządzenia chińskiej produkcji budziły wątpliwości. Corab pokazywał zalety tych produktów i poszerzał wiedzę instalatorów podczas licznych szkoleń i konferencji.

 W ramach Akademii Corab wspólnie z Sofar Solar szkolimy instalatorów z montażu i serwisu tego falownika. Szkolenia te cieszą się dużym zainteresowaniem ale są jeszcze pojedyncze miejsca na najbliższe terminy – powiedział Łukasz Kotula dyrektor ds. szkoleń w firmie Corab

Jakość wykonania, prosty montaż, mała awaryjność i wsparcie techniczne to dla instalatora i inwestora bardzo ważne kryteria wyboru. Wszystkie falowniki Sofar Solar mogą pochwalić się 10 letnią gwarancją w standardzie z możliwością odpłatnego przedłużenia nawet do 25 lat. Marka ta sprawdza się w instalacjach domowych, jak i komercyjnych.


Materiał sponsorowany

Corab

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych