Za co corab otrzymał nagrodę?

Kapituła konkursu nagrodziła całą rodzinę produktów z oferty Corab, a mianowicie konstrukcje wolnostojące dedykowane najczęściej instalacjom komercyjnym. Rozwiązania tego producenta doceniane są szczególnie za dużą wytrzymałość, wysoką jakość wykonania i użytych materiałów oraz innowacyjną powłokę antykorozyjną z nawet 25 letnią gwarancją. Systemy fotowoltaiczne eksportowane są już do 14 krajów, gdzie przekonują do siebie kolejnych wykonawców i inwestorów.

Firma Corab z blisko 30-letnim doświadczeniem produkcyjnym z sukcesami od lat działa także na rynku fotowoltaicznym. Zarówno w produkcji, jak i dystrybucji stawia na jakość, bezpieczeństwo użytkowania i innowacyjne rozwiązania.


 Przygotuj się na zmiany ! Dołącz do uczestników II Kongresu Trendy Energetyczne!

Weź udział w dyskusji o MEGATRENDACH w energetyce w Polsce!WS-007 wytaczał drogę dla całej gamy produktów

Właśnie potrzeba innowacyjności i stałego rozwoju doprowadziły do stworzenia pierwszego w Polsce systemu wolnostojącego WS-007 opartej na przełomową technologii w dziedzinie powłok metalowych odpornych na korozję. Był to pierwszy system wyprodukowany z zastosowaniem stali konstrukcyjnej pokrytej specjalną powłoką antykorozyjną.

Powłoka metaliczna ArcelorMittal Magnelis® zapewnia optymalną ochronę powierzchni przed zużyciem oraz uodparnia na rozdarcia. Materiał objęty jest nawet 25 letnią gwarancją na antykorozyjność. Stosując materiał nie ma problemu ze zjawiskiem elektrokorozji – nie wchodzi z rekcje z aluminium i stalą nierdzewną. Magnelis przeszedł serię testów porównawczych, osiągając doskonałe wyniki w porównaniu do alternatywnych produktów.

POWŁOKA MAGNELIS® – innowacja w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych

Magnelis® to powłoka stworzona przez ArcelorMittal, która nakładana jest na stal na linii ciągłego powlekania ogniowego. Kluczowy jest skład kąpieli, składający się z cynku, 3,5% aluminium oraz 3% magnezu. Materiał ten można zastosować w każdych warunkach i jest zalecany do stosowania nawet w środowisku C5 (najbardziej narażonym na korozję).

„Jako pierwsi w Polsce dostrzegliśmy potencjał tego rozwiązania. Stworzyliśmy i wdrożyliśmy technologię, która wykorzystuje Magnelis® do produkcji konstrukcji fotowoltaicznych. W porozumieniu z działem Badań i Rozwoju ArcelorMittal oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim przeprowadziliśmy szereg badań, aby opracować automatyczny proces produkcji dostosowany do wymagań tego materiału. Obecnie rozszerzyliśmy park maszynowy o kolejne linie, zwiększając możliwości produkcyjne do 1MW dziennie systemów wolnostojących.” – mówi Henryk Biały, Prezes Zarządu Corab.

Grupa konstrukcji wolnostojących opartych na doświadczeniach z WS-007 i powłoką Magnelis została rozbudowana o kolejne produkty, które z czasem wyeliminowała starsze rozwiązania. Systemy Corab spełniają obowiązujące normy, a jakość i bezpieczeństwo potwierdzają m.in. znak CE i certyfikat zewnętrznej jednostki certyfikującej TÜV Rheinland Polska Monitoring+Testing oraz wiele nagród za innowację, m.in. Re-Energy Award, Medal Targów ENEX, Medal Europejski.

Dlaczego technologia wykorzystania powłoki magnelis® w konstrukcjach wolnostojących jest innowacyjne?

  • Wykorzystaliśmy ten materiał pierwszy raz w Polsce w branży fotowoltaicznej.
  • Opracowaliśmy technologię odpowiedniej obróbki materiału bez straty jej właściwości.
  • Brak efektu elektrokorozji.
  • Materiał ma możliwości samoregeneracji na krawędziach.
  • Nawet 25-letnia gwarancja na odporność antykorozyjność to duża zaleta zwłaszcza w konstrukcjach na duże inwestycję fotowoltaiczne.
  • Konstrukcje oparte na materiale z powłoką Magnelis® można zastosować w nawet najbardziej wymagającym środowisku narażonym na korozję – C4 i C5. Badania pokazały, że jest 10 razy bardziej odporny na korozję niż stal ocynkowana.

 

 

Corab

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych