W pełni automatyczna linia produkcyjna dedykowana wyłącznie do wolnostojących systemów fotowoltaicznych została uruchomiona w firmie Corab. Olsztyński producent może wytworzyć jeden MW konstrukcji dziennie. Dzięki temu jest w stanie dostarczyć rozwiązania dla projektów farmowych nawet w ciągu 48h, w najatrakcyjniejszej na rynku cenie.

Olsztyński producent konstrukcji fotowoltaicznych stale rozbudowuje swój park maszynowy. Dążenie do pełnej automatyzacji, doświadczenie i nowoczesne podejście wyniosło Corab na pozycję lidera w produkcji systemów fotowoltaicznych w Polsce. Kolejne inwestycje Zakładzie Produkcyjnym w Bartoszycach pozwoliły na całkowite zautomatyzowanie linii do produkcji m.in. konstrukcji w wolnostojących.

Nowoczesna linia profilująca pozwala na produkcję MW konstrukcji w ciągu doby – podkreśla Henryk Biały, Prezes Zarządu – Zautomatyzowanie produkcji konstrukcji wolnostojących, pozwoliło na stworzenie wysokiej jakości produktu w najatrakcyjniejszej cenie na rynku.

Fot. Corab

Oferta firmy Corab to między innymi owoc współpracy z globalnym producentem stali firmą ArcelorMittal. W systemach wykorzystuje się technologię Magnelis, która pozwala na udzielenie długoletnich gwarancji, niezbędnych w projektach farmowych.

Nowe konstrukcje Corab

Po sukcesie rynkowym konstrukcji WS-007 w ofercie Corab pojawiły się kolejne rozwiązania dla inwestorów farm fotowoltaicznych.

Coraz więcej inwestorów wykorzystuje nasz nowy system Corab WS-019. Układ trzy moduły w pionie pozwala na zmniejszenie kosztów samej inwestycji przy zachowaniu tych samych uzysków. Ponadto zajmuje mniejszą powierzchnię, co okazało się bardzo istotne dla wielu inwestorów – mówi Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab.

Fot. Corab

Rekordowy rok

Tylko w 2017 roku firma Corab sprzedała w kraju i Europie ponad 47MW konstrukcji. Tak wysoka sprzedaż była możliwa dzięki coraz aktywniejszej obecności na rynku europejskim. Dla przykładu tylko w maju na Litwie powstała instalacja, w której wykorzystano ponad 1MW konstrukcji aero na dachy płaskie, a na wymagającym rynku fińskim postawiono kilkaset kilowatów konstrukcji wolnostojących.

W zeszłym roku produkty polskiego producenta wyeksportowano do 11 krajów Europy. Zbliżające się monachijskie targi Intersolar będą okazją do podpisywania kolejnych umów o współpracę.

Corab

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych