Zapraszamy na przegląd wybranych artykułów redakcji GLOBENERGIA! Dziś będzie o uwolnieniu taryf na energię elektryczną, wyścigu technologii w programie Czyste Powietrze i barierach w rozwoju odnawialnych źródeł energii. Artykuły opublikowane na Globenergia.pl omawiają Grzegorz Burek – redaktor naczelny Redakcji Globenergia oraz Bogdan Szymański – Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV

PRZEGLĄD REDAKCYJNY

300 tysięcy wniosków w Czystym Powietrzu i wyścig technologii

Niedawno pękła bariera 300 tysięcy wniosków złożonych w programie Czyste Powietrze. To dobry wynik, bo oznacza, że program przyspieszył, ale i tak na razie jest to stosunkowo mała liczba w porównaniu z liczbą kopciuchów do wymiany, których jest aż 3 miliony, czy nawet programem Mój Prąd, w którym zaledwie w 1,5 miesiąca złożono ponad 100 tys. wniosków. Dodatkowo, w ciągu ostatnich trzech miesięcy, zaobserwowano wzrost zainteresowania w zakupie kotłów na węgiel. Dlaczego tak jest? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym przeglądzie redakcyjnym!

OZE pod lupą Najwyższej Izby Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę rozwój OZE od 2017 do połowy 2020 roku. Kontrola działań Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Urzędu Regulacji Energetyki w tym okresie wykazała, że utrudnienia w funkcjonowaniu odnawialnych źródeł energii w Polsce nie zostały całkowicie wyeliminowane. Dla każdej technologii zostały wykazane inne bariery rozwoju, które powinny zostać usunięte. Na które warto szczególnie zwrócić uwagę? Sprawdź w przeglądzie redakcyjnym!

Uwolnienie taryf

Polska jest jednym z ostatnich krajów w UE, w którym zdecydowana większość gospodarstw domowych korzysta z taryfowanych cen energii elektrycznej. To się jednak już wkrótce zmieni, bo coraz bliżej na horyzoncie dostrzegana jest konieczność uwolnienia taryf. Czy uwolnienie taryf spowoduje wzrost cen energii dla gospodarstw domowych? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym przeglądzie redakcyjnym!

To już wszystkie artykuły z przeglądu redakcyjnego. Kolejny jest w trakcie opracowywania, więc śledźcie nas na bieżąco!

PRZYDATNE ODNOŚNIKI

1. 300 tysięcy wniosków w programie Czyste Powietrz TUTAJ
2. Wyścig technologii w programie Czyste Powietrze TUTAJ
3. Rozwój OZE pod lupą Najwyższej Izby Kontroli TUTAJ
4. Uwolnienie taryf energii elektrycznej TUTAJ

 

Redakcja GLOBEnergia