CZY ELEKTRYKI SĄ BEZPIECZNE? Sprawdzamy Emergency Plug

W sierpniu 2021 roku byliśmy świadkami historycznej zmiany na rynku samochodów osobowych. Łącznie sprzedano ponad 150 tys. samochodów elektrycznych i hybryd plug-in, co daje wzrost o 61 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca w zeszłym roku.

Zdjęcie autora: Solar Safety Solutions Sp. z o.o.

Solar Safety Solutions Sp. z o.o.

Tak szybki postęp rozwoju rynku samochodowego w kategorii samochodów elektrycznych i hybryd plug-in przyczynił się do poszukiwania rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo użytkowników oraz służb ratunkowych.

Solar Safety Solutions Sp. z o.o. wprowadziła do oferty:

  • - koc gaśniczy PROX do aut elektrycznych
  • - koc gaśniczy do aut elektrycznych
  • - koc gaśniczy do wózków widłowych
  • - koc gaśniczy LITHIUM do baterii litowych
  • - wtyczkę awaryjną Emergency – Plug EPH1EU1

Koce dają użytkownikom samochodów elektrycznych i hybryd plug-in możliwość opanowania pożaru w ciągu kilku sekund, przed przyjazdem służb ratowniczych. Odpowiednie są dla wszystkich pojazdów, w tym SUV-ów. Dostarczane są w dedykowanej torbie, nie wymagają konserwacji. Przechowywane w dedykowanej torbie mają dożywotnią gwarancję. Koc gaśniczy PRO X może być używany wielokrotnie i wytrzymuje temperaturę do 2530 stopni C.

Emergency Plug służy do zablokowania pojazdu elektrycznego podczas akcji ratowniczo-gaśniczej.

Samochody elektryczne są fabrycznie wyposażone w systemy bezpieczeństwa. W przypadku poważnego wypadku system wysokiego napięcia jest odlączany mechanizmem bezpieczeństwa. Nie widać z zewnątrz, czy ten mechanizm rzeczywiście się uruchomił. Jest to wątpliwe, zwłaszcza w przypadku drobnych wypadków. Ból, skurcze, a nawet ratowanie pacjenta mogą doprowadzić do przypadkowego naciśnięcia pedału przyspieszenia.  Ze względu na wysokie momenty obrotowe silników elektrycznych, w większości przypadków nie można stworzyć bezpiecznego środowiska nawet przez „zaklinowanie” kół. Ciche niebezpieczeństwo dla każdego, kto zbliża się do pojazdu.

Wtyczka symuluje proces ładowania pojazdu, podczas którego elektronika pojazdu blokuje hamulce i odłącza napęd. Urządzenie to, ma na celu uniemożliwienie przypadkowego ruszenia pojazdu przez poszkodowanego znajdującego się w środku lub przez operujące służby ratunkowe. Ratownicy są chronieni przed niekontrolowanym ruchem pojazdu

Emergency Plug – wystarczy podłączyć i samochód elektryczny jest zabezpieczony!

  • natychmiast blokuje wszystkie pojazdy elektryczne i zapobiega przypadkowemu uruchomieniu
  • uniwersalne do wszystkich e-samochodów, niezależnie od tego czy są to wtyczki typu 1 czy typu 2
  • dioda LED stanu pokazuje aktualny stan i prawidłową funkcję

Materiał sponsorowany