Enphase Energy Inc., kalifornijska firma zajmująca się technologiami słonecznymi, planuje na ten rok sprzedaż systemów magazynowania energii na poziomie od 10 do 20 milionów dolarów.

 
Cel skierowany jest głównie w kierunku rynków w Australii i Nowej Zelandii. W ten sposób Enphase rozpoczyna konkurencję z innymi firmami zajmującymi się systemami magazynowania, w tym Tesla Motors Inc.
 
Enphase oczekuje, że domowe magazyny energii zaczną przynosić przychody w dwóch wspomnianych krajach w drugiej połowie 2016 roku, przed wprowadzeniem tej technologii na Hawajach, a następnie skierowanie ich do Europy w 2017 roku, powiedział Kris Sennesael, dyrektor finansowy Enphase Energy. Firma spodziewa się sprzedaży aż 4 000 systemów magazynowania energii w tym roku. Ma to być wyrazem globalnego rozwoju technologii magazynowania, który wciąż nabiera tempa. 
 
Na rynek magazynowania w podobnym czasie próbuje dostać się wielu różnych konkurentów. Wczesne badania pokazują ogromne zainteresowanie rozwiązaniami systemów magazynowania.” – powiedział Sennesael.
 
Tesla, LG Chem Ltd. i Panasonic Corp są wśród firm, które wskakują na australijski rynek magazynów energii. Według szacunków może być on warty nawet 18 miliardów dolarów. Jako przyczynę można podać silny wzrost produkcji energii ze słońca. Ponadto, oczekuje się, że australijskie dodatki mieszkaniowe i handlowe do systemów magazynowania energii na przestrzeni lat 2016-2018 ulegną podwojeniu. 
 
Do 2018 roku, około 30 000 australijskich domów będzie posiadało systemy magazynowania energii  – takie zdanie możemy przeczytać w raporcie przygotowanym przez analityków IHS. 
Enphase, które w tym tygodniu otworzyło nowy zakład badawczo-rozwojowy w Christchurch w Nowej Zelandii, określiło swój produkt jako ten, który łączy w sobie technologie energii słonecznej, magazynowania i zarządzania energią.
 
Dodatkowo Enphase stara się jak na razie ciąć koszty, by odzyskać utracony udział w rynku do firm takich jak SolarEdge Technologies Inc., która oferuje tańsze, konkurencyjne produkty. 
 
Źródło: renewableenergyworld.com