Czy Rząd dopłaci do rachunków za prąd? Polska węglem stoi – Przegląd Redakcyjny

Rosnące ceny energii elektrycznej, dopłaty do węgla, wyniki CEEB, kolejny program "z plusikiem" i wiele innych! Zapraszamy na kolejny Przegląd Redakcyjny.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Ceny energii

Ceny energii rosną nieubłaganie, a żadna granica tego wzrostu nie została ustalona. Teraz odczuwamy to pośrednio, na przykład robiąc zakupy w sklepach, a już wkrótce odczujemy to zapewne bezpośrednio w rachunkach za prąd. Ile Rząd musiałby dopłacić do energii elektrycznej, by Polacy nie odczuli podwyżek? Czy jest szansa, że to zrobi i czy miałoby to sens? Sprawdź szacunki w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym.

Węgiel

To, że “Polska węglem stoi” wiemy nie od dziś. Niestety bardziej i dłużej niż byśmy tego chcieli… Nie dość, że dominację węgla pokazują dane zebtrane w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, to jeszcze sytuacja polskiego powietrza może się pogorszyć wskutek zniesienia norm jakości paliw! To jednak nie wszystkie węglowe niespodzianki, których możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości. O czym mowa? Sprawdź oglądając odcinek WideoGloba!

Czyste Powietrze +

Czas jednak na pozytywne informacje i nowy program z “plusem”, czyli Czyste Powietrze +, który w dalszym ciągu będzie walczył z ogrzewaniem za pomocą kopciuchów. W najnowszym odcinku omawiamy zasady nowej odsłony programu, wraz z którą pojawi się długo oczekiwane prefinansowanie.
Oprócz tego w najnowszym odcinku:

  • upadek jednej z fotowoltaicznych firm
  • ciekawostka ze świata pomp ciepła

Artykuły na Globenergia.pl oraz ogólną sytuację na rynku energii omawiają Anna Będkowska - redaktor prowadząca Globenergia oraz Bogdan Szymański - Wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia