Czy to koniec dla prosumentów? Braki na rynku pomp ciepła – PRZEGLĄD REDAKCYJNY

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Ostre cięcie systemu opustów

Z najnowszych informacji wynika, że system opustów może zostać zakończony dość gwałtownie. Może się okazać, że nie będzie okresu przejściowego, który dawałaby szansę większej rzeszy potencjalnych prosumentów na rozliczanie się w korzystnym systemie opustów, a całej branży na przygotowanie się do nowych realiów. To mocna informacja dla branży OZE. Dlaczego okres przejściowy jest konieczny i co oznacza jego brak? Sprawdź w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

Z czego wynikają braki na rynku pomp ciepła?

Rynek pomp ciepła w Polsce w ostatnich latach rozwijał się bardzo dynamicznie. Czy ten rozwój był na tyle duży, że zaskoczył producentów? Kiedy najlepiej zamawiać pompę ciepła, by uniknąć długiego oczekiwania na urządzenie? Sprawdź w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

Koniec “eko” w ekogroszku

Wszystko na to wskazuje, że z opakowań ekogroszku zniknie niedługo przedrostek “eko”. Od wielu miesięcy aktywiści i eksperci zabiegali o zmianę nazwy, gdyż wprowadzała klientów w błąd. Jak zmieni się nazwa i dlaczego powinna zostać zmieniona? Sprawdź w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

Moduły fotowoltaiczne - tanio już nie będzie

Byliśmy przyzwyczajeni do tego, że w ostatnich latach ceny modułów fotowoltaicznych z roku na rok spadały. Teraz tendencja się odwraca i to nie tylko w związku z pandemią. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdź w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

PRZYDATNE ODNOŚNIKI:

  1. Ostre cięcie systemu opustów – nie będzie okresu przejściowego? - Czytaj TUTAJ
  2.  Braki na rynku pomp ciepła! Z czego wynikają? - Czytaj TUTAJ
  3.  Koniec “eko” w ekogroszku – rozporządzenie MKiŚ proponuje nowe nazwy -  Czytaj TUTAJ

Zobacz również